تعریف تاچومتر

تعریف تاچومتر
ساعتی از فروشگاه خریدم که بر روی قاب آن کلمه تاچومتر “Tachometer ” نوشته شده بود بعد از اینکه از فروشنده سوال کردم که این چی هست و چه کاری انجام میده جواب قانع کننده ای به من نداد این سوال بعد از سالیان سال دوباره برای من زنده شد. حال جوابی که به نظر من پر اهمیت است را برای شما تشریح میکنم

فروشگاه ثنا

فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه
تاچومتر در مفهوم کلمه “Tachometer “: سرعت سنج
حال شرحی بر این معنی: تاچومتر چیزی نیست جر سری اعداد که اکثرا ٌ از ۴۰۰ کنار عدد ۲ شروع به ۶۰ کنار عدد ۱۲ بر روی قاب ساعت مچی حک شده ختم میشوند. این سیـستم برای اندازه گیری سرعت در محدوده کیلومتر طراحی شده است. این اعداد نشانگر سرعت شیئی است که در این محدوده حرکت می نماید . جهت نمایش این سرعت از ثانیه شمار کورنومتر استفاده می شود اما کسر از ثانیه قابل محاسبه است تنها نحوه مصرف خیلی مهم است شما میتوانید بر حسب سلیقه دید خود عمل بکنید در اینجا ما به شرح روش مصرف از تاچومتر در دو مد مختلف میپردازیم.

۱- برای اندازه گیری سرعت با توجه به مسافت دقیق (۱ کیلومتر):
ابتدا دو نقطه در فاصله یک کیلومتر از هم را معین کرده زمان ورود خروج شیء مورد نظر را اندازه گیری بکنید (بوسیله کورنوگراف ساعت مچی) عقربه کورنومتر شما بر روی هر عدد از اعداد تاچومتر قرار گیرد میانگیر سرعت شیء را نمایش میدهد.
توجه : محدوده برآورد سرعت این ساعتها بین ۴۰۰ کیلومتر تا ۶۰ کیلومتر در ساعت است . (اما شما میتوانید به گونه ای دیگر برآورد سرعت کمتر یا بیشتر را محاسبه بکنید )
مثال ساده: شما در اتوبوس بین شهری در یکی از اتوبانها در حال حرکت هستید در این اتوبان علائم جدا کننده هر کیلومتر معین شده است. پس میتوانیم به محض عبور کردن از اولین تابلو کورنومتر را فعال کرده تا عبور از تابلوی بعدی کورنومتر را متوقف کنیم. عقربه کورنوگراف (عدد ثانیه شمار) سرعت معدل اتوبوس را به شما نمایش میدهد. (امید وارم سرعت اتوبوس شما کمتر از ۶۰ کیلومتر نباشد)
مثال سخت: شما قصد مسافرت با هواپیما را دارید، هوا در ابتدای باند ایستاده اگر طول باند را بدانید و یا از تابلوهای روی باند متوجه شوید مسافت طی شده هواپیما جهت تیک آف و پرواز از روی باند چند متر است بعد از محاسبه شروع حرکت تا برخواستن هواپیما از زمین عقربه کورنومتر بر روی هر عدد از اعداد تاچومتر که ایستاد سرعت هواپیما است. سرعت را در متراژ طی شده ضرب بکنید حال معدل سرعت هواپیما جهت تیک آف در دست شماست.
مسافت طی شده (کیلومتر)× عدد تاچومتر = سرعت معدل هواپیما
۲٫۵Km × ۱۶۰ سرعت (۲۶ ثانیه)= ۴۰۰ کیلومتر

۲- برای اندازه گیری مسافت با سرعت ثابت (۱ کیلومتر):
شیئی با سرعت ثابت (برای مثال ۱۲۰کیلومتر) درحال حرکت است هر گاه کورنومتر شروع به حرکت نماید زمانی که به عدد سرعت مورد نظر برسد (۳۰ ثانیه ) این شییء یک کیلومتر را طی کرده است.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تعریف تاچومتر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت