آرالیای دروغی

سفارش تاج گل

آرالیای دروغی:

درختی کوچک است با برگ های نازک به رنگ قرمز،مسی و سبز تیره با لبه های دندانه دار که می تواند به شش تا هفت متر ارتفاع برسد.
این جنس را که قبلا” در جنس Aralia قرار داده بودند تقریبا” ۱۷ گونه درختان همیشه سبز و یا درختچه میباشند که زیستگاه طبیعی آن استرالیا و جزایر اقیانوس آرام است . گونه ای که تیشتر در باغبانی مورد استفاده مورد مصرف قرار میگیرد آرالیای قشنگ و یا آرالیای دروغی به نام D. elegantissima است
این گیاه مناسب گلخانه آقسمت مان منازل مسکونی بجهت هالهای بزرگ دفاتر کار است
در زمان جوانی اندازه معمولی آن در منازل ۱۲۰تا ۱۶۰ سانتیمتر است . برگهای نخلی شکل ( بادبزنی ) آن ۷ تا ۱۰ برگچه طویل زیاد زیبا که تا ۱۰ سانتیمتر درازا ۴ سانتیمتر پهنا دارد تشکیل یافته کناره های آن دندانه دار است . برگها در ابتدا به رنگ قرمز مسی ولی بتدریج رنگ سبزتیره ای بخود میگیرند . اندازه این گیاه زمان بزرگی به ۵/۲ متر یا بیشتر میرسد و شکل آن کاملا” تغییر کرده برگهای پائینی گیاه رفته رفته می ریزند برگها بزرگ شده و طول آنها به ۳۰ عرض آنها به ۸-۷ سانتیمتر میرسد .
این گیاه به محیط روشن با نور غیر مستقیم بادرجه گرما مبوسیله نیازمند آبیاری به طور مرتب در فصل بیشتر شدن است .اما اجازه ندهید خاک آن به طور مستمر خیس یا طور کامل خشک بماند. آن را هر ماه با کود مایع تغذیه بکنید .
این گیاه در خانه به روشنائی خیلی زیبا و غیر مستقیم نیاز دارد . در گلخانه ها زمان تابستان و بهار به نور نسبتا” ملایم و در پائیز و زمستان به نور احتیاج دارد . رطوبت و همچنین گرما خیلی هوا برای بیشتر شدن سریع و مناسب ضروری است . خاک گلدان نمی بایست اشباع از آب یا کاملا” خشک گردد زیرا در هردو صورت برگها می ریزند . بایستی رطوبت محل افزایش گیاه را بوسیله اسپری و یا وسایل دیگر بمخصوص در فصل تابستان تامین کرد . از گذاشتن این گیاه در کوران هوا هم پرهیز نمایند . برگها را ماهی یکبار با آب با آب بدون آهک شستشو دهید . این گیاه ” به هرس نیازی ندارند . در صورت ضرورت جوانه های انتهائی را پنسمان کرده و یا گیاه را بطور کامل هرس بکنید تا فرم دلخواه را بدست آورید
کنه های گیاهی و شپشکها بمخصوص شپشکهای آردآلود نرم تن از آفات مهم این گیاه است
روش ازدیاد آرالیای دروغی ۱- بوسیله بذر ۲- توسط قلمه – قلمه از ساقه های انتهائی گیاه و یا از پارت های چوبی گیاه گرفته می شود . در صورت امکان از هورمون ریشه زا استفاده شود . تنه های محکم گیاه را نیز میتوان به قطعه های کوچکی بریده و در فروردین ماه قلمه زد . در درختان بزرگ از قلمه هوائی میتوان استفاده کرد . ۳- توسط پیوند- این گیاه را بروی گیاه دیگری از این خانواده به نام fatsia میتوان پیوند زد و عده ای معتقد هستند که بدین وسیله بیشتر شدن آن افزایش می یابد .

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آرالیای دروغی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت