مک؛ باگ پسورد!!!

مک؛ باگ پسورد!!!

|مک؛ باگ پسورد!!! از ام سی الکترونیک|

نمی گوییم در ویندوز و همچنین مک، عبور از پسوردی که کاربر جهت کامپیوتر فردی یا شخصی اش مشخص کردن نموده امکان پذیر نیست ولی باید توجه داشت چنین کاری با معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین تخصص بسیاری همراه می باشد. ولی در لینوکس، به شکلی ساده می توانید از گذرواژه ای که همکار، دوست یا یکی از افراد خانواده تان جهت سیستم خود تعبیه کرده گذر کنید.

نه نیازی به نرم افزار ویژه ای هست و همچنین نه بایستی و حتما اقدامات خارق العاده ای انجام دهید؛ صرفا کافیست پشت سر هم، جهت ۲۸ بار کلید «Backspace» روی کیبورد را فشار دهید.

دو بررسی کننده و پروهشگر از دانشگاه پلی تکنیک Valencia در اسپانیا متوجه شده اند که صرفا با ۲۸ بار فشردن کلید Backspace می توانید از رمز عبور ابتدایی و اولیه یک کامپیوتر لینوکسی عبور کنید و همچنین سپس به راحتی کنترل کامل آن هم را در دست بگیرید.

آن باگ در Grub2 قرار دارد که در واقع، بوت لودری می باشد که در اکثرا و بیشتر سیستم های لینوکسی مورد بهره بری و استفاده قرار می گیرد.

در صورتی که کامپیوتر لینوکسی تو از همین بوت لودر (که به شکل پیشفرض در Ubuntu ورژن و نسخه ۹.۱۰ به بعد نصب می باشد) بهره بری و استفاده می کند، سیستم تان به آن مشکل دچار می باشد و همچنین هر فردی یا شخصی به راحتی و همچنین با دسترسی فیزیکی به دستگاه می تواند اطلاعات تو را در اختیار گرفته یا اقدام به نصب اپلیکیشن های مخرب در آن هم نماید.

دو بررسی کننده و پروهشگر یاد شده متوجه شده اند که با ۲۸ بار فشردن کلید Backspace، مشکلی در حافظه سیستم پدید می آید که به هر فردی یا شخصی اجازه می دهد به کامپیوتر کاربر دسترسی پیدا کند.

خوشبختانه آن دو پژوهشگر اقدام به تهیه یک پچ نرم افزاری هم کرده اند تا در صورتی که کامپیوتر لینوکسی تو به چنین مشکلی دچار می باشد،‌ بتوانید به راحتی آن ایراد جدی را برطرف نمایید.

مک؛ باگ پسورد!!! در تاریخ ۲۰ December 2015 | 2:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مک؛ باگ پسورد!!!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت