نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید 25 سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین شد!

نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین شد!

|نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین شد! از ام سی الکترونیک|

نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید جهان گستر توسط «تیم برنرز-لی» در ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین گشت. صفحه یاد شده هنگام نشر به معنای واقعی جهانی نبود و همچنین در تاریخ بیستم دسامبر سال شمسی ۱۹۹۰ از طریق اینترنت در شبکه سرن (CERN)، لابراتوار فیزیک هسته‌ای اروپا، به اشتراک جهانی گذاشته شد و همچنین چندین ماه بعد در قسمتهای آخر تابستان سال شمسی ۱۹۹۱ میلادی کاملا عمومی گشت.

با آنکه در آن هم زمان تارنمای مورد بحث در واقع نوعی تعریف و همچنین توضیح جهت چگونگی کارکرد پروژه «ابرمتنی» بود ولی باید توجه داشت باره ای شد جهت بسیاری از امکانات اینترنتی که اکنون شاهد آنها هستیم.

شاید مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد در اینجا توضیح دهیم که دو واژه «وب» و همچنین «اینترنت» کاملا مجزا از هم خواهند بود و همچنین در صورتی که تو هم جزو افرادی هستید که آن دو را یکی فرض می کنید بایستی و حتما بدانید وب در واقعیت و حقیقت یکی از خدماتی می باشد که روی اینترنت ارائه می می شود و همچنین در زبان فارسی هم آن هم را «تارنما» می خوانند.

در مورد خالق وب یعنی برنرز-لی بایستی و حتما گفت که هنوز هم در حوزه وب مشغول به فعالیت می باشد و همچنین در حال حاضر ریاست کنسرسیوم وب جهان شمول را به عهده دارد و همچنین بر روند تکامل وب نظارت می نماید. حوزه فعالیت شبکه سرن که نام کامل آن هم «نهاد اروپایی پژوهش های هسته ای» می باشد هم تا مقدار و اندازه ای تغییر کرده و همچنین با آنکه همچنان تحقیقات شبکه ای (به خصوص محاسبات شبکه) در آن هم صورت می پذیرند ولی باید توجه داشت اکثرا و بیشتر جهت فیزیک ذره ای و همچنین ساختِ افزارهای شتاب دهنده ذرات شناخته شدن و شهرت پیدا کرده می باشد.

نقطه اصلی در واقع خود وب محسوب می می شود که اکنون اکثرا و بیشتر یک پلتفرم محسوب می گردد تا بسته ای از اسناد و همچنین در حال حاضر آن هم را در همه چیز از تلفن همراه گرفته تا هدبندهای واقعیت مجازی می قدرت پیدا و همچنین بهره بری و استفاده نمود. هسته اصلی آن سامانه بدون تغییر باقی مانده و همچنین همچنان ابزاری پویا و همچنین زنده جهت به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق شبکه جهانی اینترنت در سراسر دنیا به شمار می رود.

نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید جهان گستر توسط «تیم برنرز-لی» در ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین گشت. صفحه یاد شده هنگام نشر به معنای واقعی جهانی نبود و همچنین در تاریخ بیستم دسامبر سال شمسی ۱۹۹۰ از طریق اینترنت در شبکه سرن (CERN)، لابراتوار فیزیک هسته‌ای اروپا، به اشتراک جهانی گذاشته شد و همچنین چندین ماه بعد در قسمتهای آخر تابستان سال شمسی ۱۹۹۱ میلادی کاملا عمومی گشت. با آنکه در آن هم زمان تارنمای مورد بحث در واقع نوعی تعریف و همچنین توضیح جهت چگونگی کارکرد پروژه «ابرمتنی» بود ولی باید توجه داشت باره ای شد جهت بسیاری از امکانات اینترنتی که اکنون شاهد آنها هستیم. شاید مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد…

امتیاز کاربر: ۴٫۹ ( ۱ امتیازات)

۰

نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین شد! در تاریخ ۲۱ December 2015 | 7:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نخستین وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید ۲۵ سال شمسی پیش در چنین روزی آنلاین شد!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت