ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد!

ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد!

|ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد! از ام سی الکترونیک|

Win 10 Privacy2
Photo Credit To Electronica.ir

بعد از نشر رسمی سیستم عامل ویندوز ۱۰، مایکروسافت با تغییر خط مشی خود اراده و تصمیم راسخ گرفت امکان به روزرسانی به آن سیستم عامل را به صورت مجانی و رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۷ و همچنین ۸٫۱ قرار دهد. کارشناسان دلایل بسیاری را جهت آن اقدام مایکروسافت نشر یافته شده کرده اند ولی باید توجه داشت شاید مهمترین عامل، کنترل اکثرا و بیشتر آن کمپانی بر روی کاربران و همچنین اطلاعات گرفتن شده از آنها می باشد. به تازگی یکی از کاربران آن سیستم عامل تست هایی را انجام داده می باشد که آن موضوع را اثبات می کند.

CheesusCrust کاربر وبسایت و مرکز خبرهای جدید Voat اخیراً آزمایش های جالبی را بر روی ویندوز ۱۰ صورت داده می باشد که نشان می دهد آن سیستم عامل در هر ساعت حجم انبوهی از اطلاعات را به IP های اختصاصی مایکروسافت ارسال می کند. براساس اطلاعات بدست آمده از آن آزمایش، بعد از گذشت ۸ ساعت، کامپیوتر آن کاربر جهت ارتباط با ۵۱ آدرس IP مایکروسافت در حدود ۵۵۰۰ بار تلاش کرده می باشد. همچنین نتایج نشان می دهند که آن تعداد IP در مدت زمان ۳۰ ساعت به ۱۱۳ آدرس افزایش پیدا کرده می باشد.

مشکل غیره ای که با انجام آن آزمایش ها خودنمایی می کند ارسال اطلاعات به آدرس های IP غیر خصوصی و همچنین ناشناس می باشد که می تواند به راحتی از سوی هکرها تحت کنترل قرار بگیرد و همچنین امنیت آن سیستم عامل را به خطر بیاندازد. آن آزمایش همچنین نشان می دهد که در صورتی که با بهره بری و استفاده از یک نرم افزار جانبی همچون DisableWinTracking راه های ارتباطی ویندوز ۱۰ را تحت کنترل بگیریم باز هم امکان ارتباط با ۳۰ آدرس IP اختصاصی توسط آن سیستم عامل وجود خواهد داشت.

ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد! در تاریخ ۱۳ February 2016 | 9:26 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت