چطور از کالای عکس زیبا بگیرید

عکاسی از کالا سری ی از فرایند پیچیده بازار یابی است که جهت موفق یت در فروش بایستی برای آن توجه برای ای قائل شوید. در این مطلب یک راهنمای آسان برای عکاسی از کالا یا محصول در اختیار شما قرار می گیرد. امروزه این نوع عکاسی برای فروش کالاها اجناس در اینترنت یا برای کاتولوگ ها مورد مصرف قرار می گیرد. که می تواند برای عکاسان منبع درآمد خوب ی باشد، هر چند هم اکنون گاهي عکاسان در آمد بهتر ی از این نوع عکاسی دارند.

آموزش عکاسی حرفه ای

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

معمول ترین شکل از عکاسی کالا نوعی است که سوژه را در مساوی پشت زمینه سفید یا رنگی آسان قرار می دهند. این عکس جالب ها در کاتالوگ های فروش کالا مورد مصرف قرار می گیرند. ویژگی با اهمیت زیاد این نوع عکاسی این است که بایستی تذکر مشتری یا مخاطب را به سوژه اصلی یا همان کالا معطوف نماید و در عین حال انگیزه ای برای خرید ایجاد نماید.

بسياري از عکاسان با کمی دشواری می توانند از کالا یا محصول مورد نظر در خانه عکس جالب بگیرند. در حالت ایده آل می توانید به جای چهار منبع نور از سه منبع مصرف بکنید اما عکس جالب گرفتن با دو منبع هم غیر ممکن نیست. در ادامهروش کار را شرح می دهیم.

آنچه نیاز دارید

حداقل دو منبع نور اما اگر بتوانید ۳ یا چهار منبع نوری تولید و ساخت بکنید خوب خوبتر است.

یک کاعذ یا مقوای سفید رنگ پاک و بدون لک یا چیزی مشابه آن

یک جعبه کوچک (در صورت امکان)

یک ورق کاغذ نازک مانند کاغذ مومی یا پارچه سفیدی که نور بتواند از آن گذشتن نماید . یا می توانید از چتر سفید مصرف بکنید .

یک میز کار یا فضای مناسب جهت تمرکز بر سوژه ای که می خواهید از آن عکس زیبا بگیرید.

یک پروگرام ویرایش تصویر مانند فتوشاپ یا کرل

نور، دوربین… اکشن

در این روش من فقط از دو فلاش مصرف کردم. اگر چه همان گونه که قبلاً گفته شد می توانید از دو یا چند چراغ استفاده بکنید . من فلاش های خودم را ترجیح می دهم چون فوق العاده قدرتمند هستند . فلاش ها می بایست مستقل باشند در فاصله مناسب نسبت به سوژه قرار گیرند چنانچه زیاد نزدیک باشند باعث درخشندگی نا خواسته می شوند.

اگر فلاش چراغ های ویژه عکاسی ندارید مشکلی نیست هر آنچه که در دسترس دارید می توانید استفاده بکنید . چنانچه برای تان مقدور است چند لامپ مشابه با توان مشابه خریداری بکنید . برند های مختلف لامپ ها طیف نوری مفرق ی تولید می کنند هر چند چشـم شما نمی تواند آنرا تشخیص دهد اما دوربین عکاسی می تواند آنرا تشخیص دهد. و این باعث می شود نتیجه تصادفی باشد و کار ویرایش عکس را مساله تر می نماید . چراغ هایی که مانند چراغ تحقيق هستند می توان زاویه تابش آنها را تنظیم کرد برای عکاسی خیلی مناسب هستند .

عکاسی از کالا برای فروش بیشتر

یک گزینش دیگر جهت منبع نور وجود دارد: نور خورشید. بهتر است از نور خورشید در یک روز ابری استفاده بکنید . اما نور خورشید و شدت آن کاملا غیر قابل پیشبینی است و به شدت به آب و هوا و زمان عکاسی بستگی دارد. حقیقت این است که این نوع عکاسی در نور روز همـواره عملی نیست. با کیفیت ترین برای عکاسی در نور روز دقایقی قبل از غروب خورشید است و فرصت زیاد ی جهت عکاسی وجود ندارد. اینجاست که منبع نور مصنوعی مساله گشاست. این منبع نور دائمی به شما اطمینان می دهد که با تمرکز بیشتر بر روی عکس جالب خود کار بکنید و نپرهزینه نباشید که تا لحظاتی دیگر در شدت و طیف نور تغییراتی رخ خواهد داد.

از هر منبع نوری که استفاده می بکنید فرقی نمی نماید ولی سعی بکنید به جای اینکه از یک منبع نوری قوی استفاده بکنید از چند منبع مشابه استفاده بکنید . چون همان گونه که گفته شد هر منبع نوری خود طیف نور ایجاد می نماید و ی که چندین منبع نوری دارید که هر کدام طیف نور ساطع می کنند آنگاه جبران آن کار دشواری می شود و در عین حال چنانچه چندین منبع نوری داشته باشید که در زوایای مختلف قرار گرفته یاشند تصویر با کیفیت و یکنواخت تری خواهید داشت.

در نور پردازی حداقل فاصله منبع نور با سوژه را رعایت بکنید از رفلکتور یا چتر سفید استفاده بکنید تا مانع از درخشندگی ایجاد سفیدی های نا خواسته در عکس شوید. چنانچه سعی بکنید از منابع نوری زیادتری استفاده بکنید و فاصله آنها بیشتر باشد نور یکنواخت تر و مناسب تری برای عکاسی دارید.

عکاسی از سوژه بی جان

نکته دیگری که احتمالا گفتن آن برای عکاسان پیشرفته لازم نباشد این است که بایستی فلاش سرخود دوربین را خاموش بکنید یا در حالت آف قرار دهید تا از سفیدی نا خواسته پیشگیری بکنید .

پشت زمینه

جهت پشت زمینه ً از پرده سفید استفاده می شود و روی میز یا کف اتاق هم پارچه یا کاغذ سفیدی قرار می دهند آنگاه کالایی را که می خواهند از آن عکس زیبا بگیرند روی آن پارچه یا کاغذ سفید قرار می دهند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر از پارچه استفاده می بکنید سعی بکنید تا میزان امکان چروک های آنرا صاف بکنید تا سایه های ناخواسته در عکس خودنمایی نکند.

اماآموزش دیگری که بیشتر هم جهت اشیاء کوچک مورد مصرف قرار می گیرد ساخت اتاقک سفید است. این اتاقک در واقع یک جعبه است که در درون این جعبه باید با مقوای سفید پوشانده شود. مقوا ها باید کاملا صاف و بدون چین خوردگی باشند. اکثرا در دو یا سه ضلع این جعبه پنجره هایی بزرگ تعبیه می کنند و این پنجره ها را با پارچه ای سفید و نازک می پوشانند اما این پارچه ها باید صاف و بدون چروک باشند و به همان سفیدی مقوایی که در درون جعبه کار شده است باشند. یا حتی می توانید از کاغذ نازک برای پوشاندن پنجره های اتاقک سفید استفاده بکنید . محصول مورد نظر را در داخـل اتاقک سفید قرار دهید . پشت هر پنجره هم یک منبع نور قرار داهید در بالایی جعبه را باز بکنید دوربین شما از اینجا باید به کالای مورد نظر نگاه نماید عکس زیبا بگیرد برای ثابت نگه داشتن دوربین هم بهتر است از سه پایه استفاده بکنید و در صورتی که سه پایه در اختیار ندارید خوب است یک پایه جهت آن بسازیــد تا تصویر ی روشن با دقت بالا داشته باشید.

عکاسی از کالا وقت ی که زمان کمی دارید

گاهي مواقع پیش می آید که زمان زیاد ی برای عکاسی ندارید و امکانات ساخت اتاقک سفید برای عکاسی در اختیار شما نیست. فلاش مستقل ندارید فقط فلاش دوربین در اختیار شماست یکشیوه زود این است که با مصرف از دو برگ مقوای سفید تمیـز و بدون لک و تا خوردگی پشت زمینه را ایجاد کنید یکی جهت زیر محصول دیگری را جهت پشت آن مصرف بکنید آنگاه روی فلاش دوربین را با یک کاغذ نازک بپوشانید و با فلاش روشن از فاصله مناسب عکـس بگیرید کاغذ سفید نازکی که روی فلاش دوربین قرار می دهید جهت پیشگیری از ایجاد درخشندگی ناخواسته مورد مصرف قرار می گیرد. با این ترفند می توانید با فلاش روشن از نزدیک عکس زیبا بگیرید. اگر سه پایه در اختیار ندارید بایستی چندین عکس زیبا بگیرید تا بتوانید از بین آنها برترین را گزینش بکنید .

اما عکاسی به اینآموزش تنها کار راه اندازی است اگر وقت کافی در اختیار دارید کیفیت عکس برای شما با اهمیت زیاد است سعی بکنید به احتمال زیاد تمام امکانات را فراهم نمایید. تا بتوانید عکسی بگیرید که مشتری را اغوا نماید.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چطور از کالای عکس زیبا بگیرید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

آمار سایت