روش گذاشتن عکـس در وبلاگ

برای گذاشتن عکس جالب در بلاگ (یا به اصطلاح درج عکـس در وبلاگ)، باید آن عکس زیبا در یك وب سایت موجود باشد و جزء فایـل های متعلق به سایت خاصی باشد. به جمله دیگر می بایست بتوان با Internet Explorer عکـس را دید. پس عكس های درون كامپیوترتان را نمی توانید در بلاگ ها قرار دهید، مگر اینکه آنها را قبلا به یك وبسایت فعال، منتقل کرده باشید.

آپلود عکس رایگان

آپلود عکس,آپلود عکس رایگان,آپلود

در اینجا روش درج عکس جالب در بلاگ جهت هر دو حالت آمده است. ابتدا حالتی که عکس جالب متعلق به وب وبسایت خاصی است حالت دوم مربوط به زمانی است که عکـس در رایانه خودتان است :

الف) عكس های موجود در یك وب سایت :

این گونه عكس ها را در هر زمان و از طریق اتصال به اینترنت می توان دید . مثل عکس جالب هایی که در صفحات مختلف وب سایت میکرورایانه مشاهده می بکنید . کافی است آدرس دقیق عکس جالب را بدانید و آن آدرس را در Internet Explorer خودتان تایپ بکنید تا بتوانید عکس جالب مورد نظرتان را ببینید و یا اینکه از طریق جستجو و گشتن در سایت ها، آن را به دست آورید. اما در گاهي از سایت ها امکان قرار دادن عکـس با پسورد وجود دارد. جهت دیدن این گونه عکـس ها باید پسورد یا رمز مورد نظر را وارد بکنید .

هم اکنون فرض بکنید که می خواهید عکس جالب خاصی را که در یک سایتی وجود دارد شما از آن خوشتان آمده، در وبلاگ خود قرار دهید. تاکید می کنم که این عکس جالب ها را با رفتن به وبسایت مربوطه می توانید مشاهده بکنید . مثل عكس هایی كه در وب سایت یاهو دیده می شوند یا عکس زیبا هایی که در این صفحه مشاهده می بکنید . مثل عکس جالب زیر:

مشهور ترین فرمت های عکـس ها JPG GIF BMP است. در پروگرام paint بعضی از فرمت های معروف را می توانید ببینید. چون اندازه فایل های JPG کم است، عكس های اکثر وبسایت ها اکثرا ٌ با فرمت (JPG) و یا گاهي ها با فرمت (GIF) می باشند . اکثرا ٌ به دلیل اندازه بالای عکس جالب های BMP از این نوع، کمتر مصرف می شود؛ مگر آنکه عکس، نیاز به رزولوشن بالایی داشته باشد.

جهت نشان دادن این عكس ها در وبلاگتان اول بایستی به سایتی که عکس زیبا در آن سایت قرار دارد رفته و بعد آدرس URL عكس را بردارید (به مفهوم جهت مثال یاداشت بکنید !) یا با کیفیت ترین راه این است كه:

به سایت مورد نظر رفته و عكس را آورده و روی عكس راست كلیك بکنید و روی properties آن عكس رفته و آدرس URL آن را کامل كپی بکنید . نیز اکنون اگر این آدرس (URL) را در Internet Explorer خودتان Paste بکنید (همچنان در حال اتصال به اینترنت هستید) آدرس عكس در بالای Internet Explorer ظاهر خواهد شد كه با زدن كلید Enter باید فقط آن عكس را بدون بقیه مطالبش توی صفحه Internet Explorer مشاهده بکنید . اگر موفق به این كار شدید یعنی آدرس عكس را درست برداشتید.

برای مثال آدرس عکـس سیب قرمزی که در بالا آمده به این صورت است:

هم اکنون با در اختیار داشتن آدرس عکس، به راحتی می توانید آن را در وبلاگتان درج بکنید . ضروری به ذکر است که در گاهي از ادیتورهای وبلاگها (سرویس دهنده های بلاگ ها) می توان صرفا با راست کلیک کردن روی عکس و عمل copy و پس paste، عمل انتقال عکس زیبا به وبلاگ را به راحتی انجام داد و نیازی به کپی نمودن آدرس URL نیست.

وقت ی جهت بار اول این کار را انجام می دهید حتمـا قبل از پست «پیش نمایش» را بزنید و عكسی را که در وبلاگتان گذاشته اید ببینید و از انتقال درست آن مطمئن شوید.

در اینجا ذكر این نكته هم ضروری است كه ممكن است بعضی عكس ها بسیار زیاد بزرگ باشد احیانا در وبلاگتان نشان داده نشود كه اما در همان پیش نمایش معلوم خواهد شد، دربقیه مقالات سایت میکرو رایانه به صورت مفصل در این مورد بحث شده است. در این حالت به نظر من بهتریـن کار این است که عکـس را ابتدا در داخـل رایانه خودتان ذخیره کرده و بعد با پروگرام های ویرایش عکس آن را کوچک کرده (در این مورد هم مقالاتی در تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد) بعد آن را به یک وب سایت میزبان منتقل کرده (به شرحی که در زیر می آید) و بعد مصرف بکنید .

ب) عكس های داخـل كامپیوتر خودتان:

درمورد عكس های شخصی خودتان كه می خواهید آنها را در بلاگ قرار بدهید، باید ابتدا آنها را به درون یك وب سایت منتقل بکنید . (اصطلاحا Upload كردن تصویر می گویند) بعد از اینکه عکـس مورد نظرتان به سایت منتقل گردید آن وبسایت میزبان عکس جالب شما می شود! و هم اکنون شما می توانید عکس جالب تان را در وب سایت میزبان مشاهده نمایید لذا می توانید آدرس آن را (بعد از انتقال به وب سایت میزبان) به شرحی که در بند الف ذکر شد به دست آورده و آن را در وبلاگتان استفلاده بکنید یا آن را با Internet Explorer ببینید یا آدرسش را به دوست ها تان بدهید.

وبسایت هایی که عکس فایل را میزبانی می کنند زیاد خیلی هستند که از عبارت آنها وب سایت یاهو و سایت گـوگل است . یکی از وبسایت هایی که بلاگ نویسان ایرانی در حال حاضر از آن بیشتر استفاده می کنند سایت:

است که گذاشتن عکس جالب در آن رایگان بوده و نیازی به ثبت نام هم ندارد و به راحتی می توانید عکس زیبا های داخـل رایانه تان را در آن Upload بکنید .

یکی دیگر از وبسایت های معروف که می توان جهت عکس جالب ها در آن رمز هم قرار داد تا هر فردی قادر به مشاهده عکـس ها نباشد سایت :

است.
جهت مصرف از این سایت بایستی در آن ثبت نام بکنید . تذکر بکنید که در این سایت سایت های مشابه که برای دیدن عکس جالب ها لازم به ثبت نام دادن پسورد است، بعد از انتقال عکستان به وبسایت گفته شده (Upload)، بایستی عکس جالب تان را share بکنید که در این صورت به فرمت shared to evreyone در می آید.

این نکته را هیچ زمان فراموش نکنید که همـواره عکس جالب هایی را که می خواهید در وبلاگ قرار دهید، بایستی بتوانید در Internet Explorerتان ببینید. در وب سایت هایی که گذاشتن عکس جالب در آنها نیاز به دادن رمز شناسه ورودی است (مثل sharemation.com) بعد از log out هم بایستی بتوانید با Refresh ، مجددا عکستان را ببینید.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روش گذاشتن عکـس در وبلاگ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت