محسن یگانه دچار مرداب «تکرار » شده است

دانلود آهنگ جدید ۹۵

نقد آلبوم نگاه من از محسن یگانه

محسن یگانه از خوانندگان بسیار زیاد محبوب ایرانی است طرفداران بی شماری دارد. درباره اثر اخیر او، آلبوم «نگاه من» بایستی بگوییم که او تا حدودی راه را کج رفته است، تا میزانی که بسياري از طرفداران متعصب او نسبت به ساختار این آلبوم اعلام نارضایتی دارند.
این اتفاق نتیجه تغییر سبک ملودی‌های محسن یگانه است. ملودی‌هایی که رنگ بوی دیگری نسبت به آثار قبلی این خواننده دارد.
متاسفانه این خواننده همچون بسياري دیگر از خوانندگان پاپ کشورمان در مرداب نواختی و تکرار افتاده، چرا که تنظیم‌های این آلبوم نیز مانند بسياري آلبوم‌های دیگر حرف آن چنانی جهت گفتن نداشت.
از دیدگاه فنی و تکنیکی ، حتمـا تی همچون «دنبالش میرم» دچار آسیب های فنی ساختاری بود. متریال مصرف شده برای تنظیم این تاثیر چیزی نیست که مخاطب را جذب نماید. با توجه به این مسئله که همه کارهای این قطعه، از ترانه تا تنظیم بوسیله شخص محسن یگانه انجام شده، شاید هم اکنون وقت آن رسیده که محسن یگانه گاهي کارها را به افراد دیگر واگذار نماید !
پیش از این آثار او گرایش شدیدی به موزیک یونانی داشت؛ نیز اکنون یکی در بین رنگ ملودی‌های ترکیه ای بر آثارش نشسته است.
با وجود حضـور تنظیم کنندگان دیگری همچون نیکی حبیبی، علی ثابت پازل بند؛ آلبوم «نگاه من» همچنان اثری بی رمق است!

به جرات بهتریـن قطعه این آلبوم، «درکم کن» است. این قطعه با ریتم جذاب ملودی گیرای محبوب‌ترین قطعه این آلبوم در بین طرفداران است و توانسته مخاطبان بسياري را به سمت بکشاند. اما تنها یک یا دو قطعه دیدنی جهت یک آلبوم ۱۳ قطعه‌ای کفایت می‌کند؟
از طرف دیگر، به دلیل این‌که در ایران قوت کارشناس به عنوان ناظر ضبط وجود ندارد؛ ضعف‌هایی چه محسوس چه نامحسوس در آثار هنرمندان پدیدار می شود که آلبوم «نگاه من» نیز از این قاعده مستثنی نیست. متاسفانه گهگداری شاهد تاچ ها اکسنت‌های غلط از این خواننده در وقت اجرا هستیم. این مورد همچنین سبب شده تا صوت هنرمندان ما به استاندارد کیفی جهان ی نزدیک نباشد!

جنس صوت محسن یگانه دارای زنگی ویِژگزینشه است و در نت های بالا «جیغ» می شود. هرچه که هست، بهتر یا بد، می بایست آن را همان‌گونه که هست بپذیریم. نکته آزار دهنده که گوش مخاطب به آن عادت ندارد تغییر غیر قابل قبول صوت او در دکلمه موزیک «پرنده» است. بهتر است بگوییم «انتظار» به عنوان پیش در آمدی بر «پرنده» در نت صحیحی ضبط نشده است. این مورد باعث شده وجوه مهم صوت او شنیده نشود. از دیگر نقاط ضعف این آلبوم موارد پیش پا افتاده و نه چندان ویِژگزینشه ترانه‌ها تنظیم‌هایی که ظاهرا بدون فکر انجام شده است. تمام این موارد در کنار هم سبب شده تا این آلبوم آن چنان که بایستی و شاید با استقبال مواجه نشود. فراموش نکنید؛ چنانچه طرفداران ثابت یک خواننده که از قدیم با او همراه بوده‌اند، مهر تایید بر این تاثیر می‌گذارند، نشانه خوب بودن آن نیست. براي چه که به آلبوم یا اثری «برچسب بهتر » تعلق می‌گیرد که طرفداران جدید ی برای خواننده جذب نماید .
از نکات قابل قبول این آلبوم، میکس مستر زیاد عالی آن است که بوسیله آرش پاکزاد انجام شده است.
به عنوان چهارمین آلبوم استودیویی محسن یگانه انتظارات زیادتری از این خواننده داشتیم. امیدواریم او چاره‌ای مناسب جهت ادامه مسیر پیشرفته خود بیابد.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “محسن یگانه دچار مرداب «تکرار » شده است”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت