روش مسافرت به آتن

آتن پایتخت یونان، و میزبان بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است.

تور آتن

تور آتن,تور آتن,تور آتن

اکثرا ٌ اکثرا ٌ گردشگرانی که به یونان سفر می‌کنند، اولین مقصدشان این شهر خواهد بود. می شود این شهر را حداقل برای افرادی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند یکی از برترین ‌های جهان دانست. شهری برخواسته از دل افسانه‌های خدایان یونان، که یادآور قدیم ‌های باشکوه، یاس ها و پیروزی‌ها است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا در مطلبی جامع، هر آنچه را برای مسافرت به این شهر نیاز داریم با مرور کنیم.

آتن برای توقفی چند روزه شهری بسیار زیاد عالی است. خوشبختانه می‌شود طی ۲ الی ۴ روز، بیشتر دیدنی ‌های ارزشمند برجسته‌ی ان را بازدید کرد. این شهر در مقایسه با نقاطی همچون رم پاریس ارزان‌تر است، ولی نه آنقدری که بسياري از ماها انتظار داریم. در هر صورت واضح است که می توان با کمی دقت نظر به میزان قابل تذکر ی از زیر بار هزینه ‌های زائد و اضافی شانه خالی کرد. اگر کمی قناعت کنیم می توانیم باز هم هزینه ‌ها را كم شدن دهیم.
اطلاعات ضروری

اختلاف زمانی با تهران: ۱:۳۰- زبان رسمی: یونانی واحد پول رسمی: یورو جهت رانندگی : راست فرودگاه‌: Athens International Airport (ATH)
وضعیت آب و هوایی

آتن دارای آب هوایی مدیترانه‌ای است، اگر چه این شهر به خصوص در طول تابستان، نسبت به شهرهای نزدیکتر باران کمتری به می‌بیند. زمستان‌ها هوا سرد است تا ماه آوریل به قدری گرم نمی‌شود که بدون گرم پوش ژاکت بیرون از خانه قدم گذاشت. تابستان‌ها و به خصوص ماه‌های جولای تا آگوست ممکن است هوا زیاد مه آلود شود. همه‌ی این‌ها را در کنار گرمای شدید رطوبتی که اکثرا اوقات حتی در اواخر شب وجود دارد قرار دهید تا درک بهتری از هوای آتن در طول این مدت داشته باشید. به دلایل آشکار، بهار پاییز را می توان مناسب‌ترین فصول سال برای سفر به این شهر در نظر گرفت. اکثرا جاذبه ‌های آتن بیرونی در محیط باز قرار دارند از ماه آوریل تا اوایل ژوئن همچنین از سپتامبر تا اوایل نوامبر، نسبتا می توان با اطمینان کامل گفت که با آب و هوا درجه گرما مطبوع خوب ی روبرو هستیم. عملا هیچ گونه بارانی در طول تابستان نمی‌بارد تنها می توان به صورت نادر انتظار رعد و برق را داشت. با این وجود باز در این مدت هوا همـواره مرطوب خواهد بود.
بهتریـن زمان برای رزرو هتل

در آتن قیمت‌ هتل‌ها در تمام طول سال به جز در نقاط خاصی تغییرات چندانی ندارد. فصل‌های کم گردشگر یا به اصطلاح off-season به طور معمول از ماه اکتبر تا اواسط مارس به طول می انجامند، با این وجود حتی در این مدت با وجود جمعیت زیاد به سختی می‌توان جای ارزان‌تری پیدا کرد. فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High-Season جهت هتل‌های آتن از اواسط مارس تا سپتامبر شروع می‌شود. اما اگر چه در تابستان این شهر نسبتا غیر قابل تحمل می‌شود، اما وجود گردشپرهزینه داخلی سبب می شود که هتل‌ها قیمت‌هایشان را همچنان بالا نگه دارند. به طور کلی هتل‌های این شهر از آنچه مردم انتظار دارند گران‌تر است. با کیفیت ترین کار این است که از قبل به صورت انلاین دنبال بهتریـن وقت جهت رزرو اتاق در هتل‌های گران‌قیمت با قیمتی ارزان‌تر بگردیم، جهت چه که پیدا کردن هتل مناسب در بدو ورود می تواند کمی ناامید کننده باشد.
انواع نرخ ‌ها
نرخ ‌ی هاستل

خوشبختانه هاستل‌ها در آتن بسیار زیاد ارزان می باشند . هزینه ‌ی اتاق‌های اشتراکی به ازای هر شب اقامت از ۱۲ یورو و اتاق های خصوصی از ۳۰ یورو شروع می‌شوند. چندین هاستل نو در نزدیکی آکروپولیس تاسیس شده‌اند که احتمـا لا انتخاب خوب ی خواهند بود.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روش مسافرت به آتن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت