راهنمای خرید ساعت هوشمند

خرید ساعت ارزان

ساعت‌های هوشمند بسياري اخیرا وارد بازار شده‌اند که هر کدام از سیسـتم ‌علت ی خاص، طراحی مفرق و ویژگی‌هایی برجسته برخوردارند. برای اینکه برترین ساعت هوشمند را انتخاب کنیم، در ابتدا نیاز است تا از موارد ی که در جهان ی این وسایل هوشمند می‌گذرد، اطلاعات زیادتری داشته باشیم. جهت مثال بدانیم سیستم ‌علت این ساعت‌ها چه نام دارد، چه برنامـه فرد دی ‌هایی در آن‌ها اجرا می‌شود یا به صورت کلی ساعت هوشمند قرار است چه کار‌هایی جهت ما انجام دهد.

از چند سال پیش شرکت ‌هایی همچون سامسونگ، ال‌جی، هواوی و پبل وارد عرصه‌ی تولید ساعت‌های هوشمند شده‌اند و حتی تهم اکنون چند نسل از این وسایل را به بازار آورده‌اند. اخیرا با عرضه‌ی ساعت‌های هوشمند تازه از برند‌های مختلف، انتخاب بین این دسته از گجت‌ها نیز سخت شده؛ پس قصد داریم در ادامه برای گزینش با کیفیت ترین ساعت هوشمند به شما یاری کنیم.

سیسـتم ‌علت پروگرام فرد دی ‌ها

دستگاه‌هایی که هوشمند خوانده می‌شوند از پلتفرم نرم‌افزاری برخوردارند که از طرفی وظیفه‌ی تعلت با سخت‌افزار دستگاه و از طرف دیگر تعلت با فرد و مصرف کننده از دستگاه را بر عهده دارند.

نکته‌ای که باید در بخش معرفت سیسـتم ‌علت ‌ها در نظر داشته باشید، توجه به پلتفرمی است که می‌تواند با گوشی هوشمند شما کار نماید . چنانچه آیفون دارید باید خرید ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید وِر را از سر بیرون بکنید . اما اخیرا پشتیبانی از سیـستم علت iOS هم به پلتفرم آندروید وِر اضافه شده، اما نمی‌توان توقع بهینه بودن اتصال این دو پلتفرم در مقایسه با اندروید را داشت. همچنین اگر از گوشی هوشمند android ی استفاده می‌کنید، خرید اپل واچ چندان منطقی نخواهد بود و تا حدود خیلی ی اقدامی غلط است. با این وجود ساعت‌های هوشمندی در بازار موجودند که قادرند با هر دو پلتفرم اندروید و iOS رابطه برقرار کنند که نمونه آن ساعت‌های تهیه و تولید شرکت پبل است.

در بین‌ ساعت‌های هوشمند تهم اکنون چهار سیستم ‌علت Pebble OS، Tizen، Android Wear Watch OS بیشترین استفاده را داشته‌اند. سامسونگ بعد از اوج گرفتن با اندروید تصمیم گرفت دستگاه‌های خود را از پلتفرم گوگل جدا نماید و با سیسـتم ‌علت ی مستقل همموزیک نماید . نیز اکنون کمپانی ‌ کره‌ای ساعت‌های خود را مطابق با همین سیـستم ‌علت نوپا با نام تایزن به بازار می‌آورد که اما هنوز آن‌چنان از لحاظ نرم‌افزاری به تکامل نرسیده است. در طرف دیگر شرکت پبل را داریم که همچون سامسونگ میل به استقلال دارد و سیسـتم ‌علت ی اختصاصی برای ساعت‌های هوشمند تهیه و تولید است. سیستم ‌علت ساخـته شده به وسیله پبل، Pebble OS نام دارد و از کرنلی منبع باز استفاده می‌کند؛ اما شرکت پبل اجازه گسترش یا استفاده از این پلتفرم دربقیه کمپانی ‌ها را نمی‌دهد. در ادامه بیشتر درمورد دو سیـستم ‌علت مهم ساعت‌های هوشمند حرف خواهیم کرد که به نوعی قرار است جنگ اندروید iOS را این بار در زمینه‌ی ساعت‌ها تقلید کنند.

Android Wear

گوگــل پلتفرمی بر پایه‌ی اندروید جهت ساعت‌های هوشمند گسترش داده آن را جهت استفاده‌یبقیه کمپانی‌ها منتشر کرده است. این سیـستم ‌علت که ظاهر خیلی بهتر ی دارد و از طراحی متریال نیز پشتیبانی می‌کند، در ساعت‌های هوشمند کمپانی ‌هایی همچون ال‌جی، هواوی و موتورولاتهم اکنون مصرف شده است.

آندروید وِر فقط با دستگاه‌هایی سازگار است که از android ۴.۳ به بالا برخوردارند. این سیستم ‌علت با کارت‌های سرویس دستیار صوتی گوگل ناو تعلت خیلی ی دارد و از کارت‌های این سرویس زیاد مصرف می‌کند. توسعه‌دهندگان زیاد ی به سمت این پلتفرم جذب شده‌اند انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک، این سیسـتم علت ساعت‌های هوشمند با پروگرام فرد دی ‌های ضروری و فرد دی بسياري همراه شود.

Watch OS

تعجبی ندارد که اپل سیـستم علت ی جهت ساعت هوشمند گسترش دهد که تنها با گوشی‌های آیفون کار نماید . Watch OS پلتفرمی است که تنها بر روی اپل واچ در حال اجراست و بعد از مدتی کوتاه اکنون بالغ بر ۳۵۰۰ پروگرام فرد دی را پشتیبانی می‌کند.

شبیه به تعلت پیچیده وابسته آندروید وِر با گوگل ناو، سیری در اپل واچ نقشی مهم برعهده دارد بسياري از کار‌های فرد را فقط با شنیدن صوت شخص انجام خواهد داد. در Watch OS نرم افزار کاربر دی ‌ها در صفحه‌ی اصلی یا منوی برنامـه ‌ها به شکل دایره‌های رنگی و کوچک نمایش داده می‌شوند با لمس دارنده دستگاه اجرا خواهند شد.

سیسـتم ‌علت Watch OS از ویژگی به نام Glance برخوردار شده که همچون ویجت‌ها در گوشی‌های همراه وظیفه اطلاع رسانی‌های زود دستگاه را برعهده گرفته‌اند.

نمایشگر

یکی از وظایف مهم ساعت‌های هوشمند نمایش است که می بایست حتی در زیر نور خورشید هم به راحتی انجام گیرد. پس ساعت‌های هوشمند با رزولوشن نمایشگر مناسب پنل قوی قادر خواهند بود در بدترین شرایط محتوای موجود در نمایشگر را به شما نشان دهند.

رنگی

نمایشگر‌های رنگی لمسی که برای مثال در ساعت هوشمند اپل مشاهده می‌کنیم در این دسته قرار می‌گیرند. این نمایشگر‌ها همچون گوشی‌های هوشمند نرم افزار کاربر دی ‌ها، عکس‌ها موارد مختلف را به نمایش می‌گذارند و شما می‌توانید محتوای در حال نمایش را لمس بکنید . استفاده باتری در نمایشگر‌های رنگی میزان ی بیشتر است و اکثرا ٌ این نمایشگر‌ها عمر باتری ساعت را تا ۱ یا حداکثر دو روز کاهش می‌دهند. همچنین در ساعت‌های با نمایشگر رنگی به دلیل مصرف خیلی نمایشگر روشن از باتری، اکثرا ٌ صفحه‌نمایش دائم روشن نمی‌ماند و برای مشاهده ضروری است تا کمی ساعت را حرکت دهید.

جوهر الکترونیکی

نمایشگر‌های جوهر الکترونیک در ساعت‌های هوشمند مجموعه پبل مورد مصرف قرار گرفته که به اضافه مصرف زیاد بهینه‌تر باتری، می‌تواند به صورت مستمر روشن بماند هر که عزم بکنید ، را در سریع‌ترین حالت به شما نمایش دهد. باتری در ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیکی به میزان کمتری مصرف می‌شود شارژدهی دوباره باتری را احتمالا تا ۲ تا ۵ روز کامل به عقب بیاندازد.

طراحی

طراحی ساعت‌های هوشمند به دلیل پوشیدنی بودن این وسایل، از ارزش بالایی برخوردار است. به همین کمپانی‌های سازنده ساعت‌های هوشمند کار سخت‌تری جهت طراحی کالاها ی دارند که بتواند تمام سلایق را راضی نماید فروش بالایی کسب نماید . از طرف دیگر سلیقه‌ی افراد در گزینش نوع، شکل، جنس و طراحی ساعت‌ها بسیار زیاد مفرق است. ساعت‌های هوشمند با نمایشگری دایره‌ای مستطیلی خیلی متداول شده‌اند.

ساعت‌هایی که نمایشگری دایره‌ای سنتی دارند اکثرا ٌ می‌توانند طراحی خیلی زیبا پیدا کنند با بدنه بند‌هایی زیبا هر چشم ی را به خود خیره کنند. نمونه ساعت‌های هوشمند با نمایشگر دایره‌ای را هم‌هم اکنون در موتو ۳۶۰ یک دو موتورولا، گیر S2 سامسونگ جی واچ آر ال‌جی مشاهده می‌کنیم. اپل به اینکه ساعت هوشمند خود با نام اپل واچ را با طراحی دایره‌ای نساخت، زیاد مورد انتقاد قرار گرفت؛ با این‌حال ساعت‌هایی با طراحی مستطیلی هم طرفداران را دارند.

عمر باتری

یکی از دغدغه‌های بزرگ درمورد خرید ساعت‌های هوشمند عمر باتری این کالاها است. ساعت‌های پیش‌رو در این عرصه همچون اپل واچ یا موتو ۳۶۰ خیلی در زمینه زیاد کردن عمر باتری قوی نبوده‌اند و فقط شارژ باتری را برای یک یا حداکثر دو روز نگه می‌دارند. ولی ساعت‌های هوشمند شرکت پبل به بهره بردن از نمایشگری با تکنولوژی جوهر الکترونیک مصرف باتری خیلی ی ندارند و می‌توانند حداکثر تا ۵ یا هفته شما را همراهی کنند.

چنانچه به ساعت‌های هوشمند با نمایشگر جوهر الکترونیک علاقه‌ای ندارید، باز انتخاب ‌هایی پیش رو است که با کمی تحقیق درمورد ‌ی عمر باتری، به برترین ساعت با بیشترین طول عمر باتری دست پیدا خواهید کرد.

قیمت

ساعت‌های هوشمندی که سال پیش معرفی و عرضه شده‌اند، اکنون قیمت زیاد مناسبی دارند و می‌توان با تعرفه ‌ی خرید گوشی میان‌رده، یک ساعت هوشمند مناسب را سفارش داد.

در بحث قیمت، ساعت هوشمند اپل گران‌ترین محصول تولید شده در این زمینه است که قیمت پایه آن از ۳۵۰ دلار شروع شده در ورژن ‌ی ادیشن این محصول، قیمت تا ۱۷۰۰۰ دلار می‌رسد. ولی رقیب سرسخت اندروید وِری ساعت اپل با نام موتو ۳۶۰ تنها قیمتی ۱۷۹ دلاری دارد.

جمع‌بندی

ساعت‌های هوشمند زیاد ی به بازار آمده‌اند که از طراحی، پلتفرم، نمایشگر، طول عمر باتری اما مفرق ی بهره می‌برند. انتخاب در بین بهتریـن ساعت‌هوشمند به ویژه در بحث طراحی خیلی سلیقه‌ای است. ابا این حال چنانچه رفیق ندارید زیاد ساعت هوشمند خود را به شارژ بزنید، ساعت‌های با نمایشگر جوهر الکترونیک گزینه‌ی بهتری به حساب می‌آیند. چنانچه تنوع نرم‌افزاری برای شما ارزش خیلی ی دارد، خوب است در بین ساعت‌های پلتفرم Android Wear گوگل یا Watch OS اپل یکی را انتخاب بکنید .

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راهنمای خرید ساعت هوشمند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت