راهنمای خرید پرینتر

راهنمای خرید پرینتر: چطور با کیفیت ترین مـدل پرینتر را برای منزل یا محل کار گزینش کنیم
پرینترها تغییر بسیار زیاد ی نکرده اند اما جهان ی تکنولوژی در اطراف آن ها مسلما تغییرات زیاد ی داشته است.

فروش کارتریج

خريد کارتريج,فروش کارتریج,خرید کارتریج hp

مردم به دفعات کمتری نسبت به قدیم پرینت می گیرند اطلاعاتی که را که در قدیم پرینت می کردند نیز اکنون در گوشی های هوشمند یا تبلت های نگه می دارند و از همین وسائل ها هم مانند رایانه های معمولی جهت ارسال این اطلاعات استفاده می کنند. پرینترهای امروزی با فراهم کردن امکان پرینت از طریق تلفن همراه و اتصال بی سیم، هر آنچه که در توان داشته اند را ارائه می کنند، برخي از مد ها تکنولوژی های ی مانند NFCا(near-field communication) دارند.
پیش از آن که پرینتر بخرید، ببینید که چه کسی به چه منظوری می خواهد از آن استفاده نماید وطبیعتا این که چه مبلغی را جهت خرید پرینتر می توانید نرخ بکنید تا بتوانید بهتریـن مدل را برای تأمین نیازهای گزینش بکنید .

چه نوع پرینتری مناسب چه فردی است؟
استفاده کنندگان از پرینترها به یکی از این سه گروه تعلق دارند. فرد ان خانگی که می توانند یک شخص، یک دانش آموز یا اعضای یک خانواده باشند. فرد ان خانگی پرینتر شاید که میزان پرینت گرفتنشان زیاد نباشد اما ابه احتمال زیاد ل پرینت گرفتن هر چیزی بوسیله آن ها وجود دارد، از تکالیف مدرسه گرفته تا عکس زیبا های خانوادگی …
کاربر ان خانگی اکثرا ٌ به دنبال پرینترهای جوهرافشان(inkjet printers) هستند که هم قیمت مناسبتری دارند هم تمام کاره هستند .
فرد انی که به صورت کار در منزل یا در دفاتر کوچک کار می کنند شاید مصرف کم یا خیلی از پرینتر داشته باشند اما همـواره به دنبال پرینت های با کیفیت هستند . بعضی از این افراد ممکن است که فکر کنند که نیاز به پرینترهای لیزری (laser printers) دارند اما در اکثرا موارد یک پرینتر جوهرافشان با همان قیمت جهت شان قابلیت خواهد داشت جوهرش ارزان تر خواهد بود.
کارگروه های کوچک در محیط های تجاری به پرینترهای سخت جانی نیاز دارند که بتوانند اندازه از کارهای متنوع را در مدت کوتاه تری به انجام برسانند. یک پرینتر پرکار مناسب این گروه وجود دارد، پرینتر HP Officejet Pro 576dw می تواند رضایت این افراد را جلب نماید . گرچه از این مـدل که بگذریم پرینترهای لیزری مناسب ترین پرینترها جهت این گروه می باشند .

مهمترین خصوصیات ی پرینتر
خیلی مهم نیست که پرینتری که گزینش می بکنید چه شکل یا اندازه ای داشته باشد، خصوصیات یی که در ادامه بیان می شود مهمترین خصوصیات یی است که در پرینترها بایستی به آن ها توجه کرد.

پرینتر جوهر افشان در مقایسه با پرینتر لیزری
در شرایطی که پرینترهای لیزری مقبولیت ویژه ای بین فرد ان دفتری پیدا کرده اند پرینترهای جوهرافشان به عنوان پرینترهای معمولی در میزان مبوسیله شهرت پیدا کرده اند که می بایست بر آن غلبه کنند. ولی پرینترهای جوهرافشان امروزی بسیار زیاد زیاد بهتر از اسلافشان می باشند مـدل های خوب ی برای کاربر ان خانگی هم جهت کاربر ان دفتری وجود دارد. برای فرد انی که دفاتر کوچک دارند یا در منزل کار می کنند یک پرینتر جوهر افشان مناسب جهت کارهای دفتری بهتر از یک پرینتر لیزری ارزان قیمت است. با وجود داشتن قیمت یکسان پرینتر جوهر افشان عملکرد سریعتر بهتر، امکانات بیشتر و هزینه کمتری برای هر برگ پرینت دارد.

پرینترهای چند کاره:
پیدا کردن پرینتری که تنها پرینت بگیرد کار دیگری انجام ندهد دیگر کار راحتی نیست—و معمولا چرا بایستی به دنبال پرینتری گشت که فقط پرینت بگیرد!یک پرینتر چندکاره که اسکنر دارد کار کپی کردن دیجیتالی کردن اسناد را آسان تر می نماید . تا وقتی که ۱۰۰% اطمینان حاصل نکرده اید که تنها نیازتان پرینت گرفتن است خوب است پرینتر چند کاره بگیرید تا بتوانید از امکانات مختلف آن استفاده بکنید .

اتصال پذیری پرینتر:
تمام پرینترها می توانند از طریق پورت USB به رایانه متصل شوند، پرینترهای مناسب مصارف دفتری، پورت اترنت برای اتصال به شبکه های کابلی هم هستند . وای-فای(Wi-Fi) نیز این روزها در اکثرا کلاس های پرینتر وجود دارد، برای راحتی استفاده در منزل هم برای کار کردن با وسائل های وایرلس در دفاتر کار. حتی اگر پرینتر جهت استفاده یک نفر در منزل باشد مصرف کننده دیگری وجود نداشته باشد، باز نیز پیش از آنکه از ویژگی داشتن وای-فای در پرینتر صرف نظر بکنید مجددا به این مسئله بیاندیشید.
پرینتر Samsung Printer Xpress C410W شاید مانند هر پرینتر رنگی-لیزری ارزان قیمت دیگری به نظر برسد ولی از NFC پشتیبانی می نماید نرم افزار ی برای اتصال به وسائل های وایرلس دارد.

امکان پرینت گرفتن از طریق وسائل های وایرلس:
حتی پرینترهایی که جهت استفاده مجموعه ی طراحی شده اند هم در مساوی نیاز به پرینت گرفتن توسط وسائل های وایرلس تسلیم شده اند راهی را برای پرینت گرفتن آن ها ارائه کرده اند.به دنبال پرینتری باشید که برنامـه اش توانایی پرینت گرفتن مستقیم با اندرویید، iOS و دیگر وسائل های وایرلس را داشته باشد یا یا به دنبال راهی برای پرینت گرفتن از طریق موبایل باشید(مانند ePrint مجموعه HP یا CloudPint شرکـت گـوگل ) یا یک تکنولوژی واسطه مانند AirPrint کمپانی اپل. علاوه بـر این ها تکنولوژی رابطه نزدیک میدان که نسبتا امتحان نشده هم هست در تعدادی از پرینترهای Sumsung و Brother عرضه شده است. از طریق NFC می توان وسائل های وایرلس را به پرینتر متصل کرد. و سبعد از پروگرام ای جهت ارسال پرینت به پرینتر مصرف کرد(با مصرف از وای-فای محلی).

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راهنمای خرید پرینتر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت