اساس کار پرینتر لیزری

پرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می نماید . استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آوردو یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و به شکل متن یا تصویر ی که باید پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و بد تشکیل می شود

نمایندگی hp در تهران

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این صفحه توسط تونر که پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ باید از غلتک های داغ رد شدن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنندپرینتر لیزر با یاری الکتریسیته ساکن کار می نماید .

یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. و یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا تصویر ی که می بایست پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود

این صفحه بوسیله تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که دارای بار بد می باشند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ باید از غلتک های داغ گذشتن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله جهت این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنند

بالا بردن عمر لپ تاب

زمانی لپتاپ یک وسیله تعبارات ی برای مهندسین عالی رتبه محسوب می شد. ولی این روزها بسياري از دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی رایانه قابل حمل به همراه دارند. به دانش آموزان فامیل آشنا حتی اگر نبرخي بیاندازیم هم تعداد بسیار زیاد ی زیاد ی از آنها را می بینیم که سرشان گرم لپ تاپ است و دیگر علاقه قدیم را به رایانه های رومیزی سری PC نشان نمی دهند.

اما مساله از آنجایی شروع می شود که اکثرا نمی دانیم چطور از این همراه نسبتا گرانقیمت مواظبت کنیم در حالی که لپ تاپ به خاطر ظریف بودن حمل شوندگی زیاد زیاد به نسبت PC زیاد بیشتر در معرض آسیب است.
برای همین امروز موضوع حرف مان درمورد راه هایی جهت بالا بردن عمر لپ تاپ است. در اولین قدم بایستی اشکالات کار را بفهمیم پس آنها را رفع کنیم:

تنظیمات کارخانه:
عموما در اسمارت فون ها، تنظیمات کارخانه ای (مانند روشنایی صفحه نمایش) بیشتر از آن چیزی است که هر کاربر نرمالی به آن نیاز دارد. اکثرا ٌ این جوری لپتاپ در نگاه اول زیبا تر به نظر می رسد! با تنظیم کردن مجدد این میزان روشنایی هم به خودتان رحم می بکنید هم به باتری لپتاپ تان هم به خود لپتاپ!
این که می گویند که کارخانه خوبتر می داند چگونه ی باید تنظیم نماید را بریزید دور! برای اکثر مردمی که تا توی رختخواب با رایانه کار می کنند این مسئله خیلی با اهمیت زیاد است. زیاد بد است که تا آخرین لحظه قبل از به خواب رفتن یک نورافکن توی چشـم شما باشد!
شارژ کردن زیاد باتری:

باتری های لپ تاپ عمدتا بر این اساس تولید و ساخته می شوند که جدا از برق باشند. افراد زیاد ی را می بینیم که از لپ تاپشان به عنوان دستگاه مهم در دفتر یا خانه مصرف میکنند و عموما در تمام مدتی که دارند با دستگاه کار میکنند سیم برق به این دستگاه وصل است.
بهتر است در مدت استفاده این سیم به دستگاه وصل نباشد و باطری به طور نرمال بر اثر مصرف خالی شود و دوباره دستگاه را به پریز بزنید و شارژ بکنید . این کار از پیری زودرس باتری پیشگیری می نماید .
گرما بالا:

دو راه جهت گرم کردن لپ تاپ وجود دارد. استفاده سنگین زیاد مدت در شارژ گذاشتن. این کار به راحتی می تواند عمر دستگاه شما را کم نماید . کلا هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای زیاد مساله خواهد داشت.
اینکه مطمئن بشید که رایانه تان میتواند به راحتی نفس بکشد هم مسئله ی مهمی است. برای مثال در جایی که اصلا هوا گردش ندارد یا روی تخت قرار ندهید لپ تاپ را چون باز هم گرمای بالای لپ تاپ را شاهد خواهید بود.
جدیدا هم که معین است به ویژه آقایان نمی بایست لپ تاپ را روی پا بگذارند. جهت این جور مواقع خوب است چیزی مانند بالش مناسب بین لپ تاپ و پای شما باشد.
یک وبسایت هست به آدرس coolpad.ir که کول پدهای خیلی بهتر ی دارد در ایران تهیه و تولید انواع کول پدها را مهیا کرده است.
هارد اکسترنال:

برنامـه هایی که بیشتر از آنها مصرف می بکنید در واقع همان نرم افزار هایی هستند که بیشترین اندازه رم تان را اشغال میکنند. درست است که می توانید از فلش مموری برای کمک به رم لپ تاپ استفاده بکنید اما در کل کار خیلی ی برای این بخش نمی شود کرد.
می ماند قسمت مربوط به هارد رایانه که یک قطعه داخلی پراستفاده است ولی لزومی هم ندارد همیشه پر از اطلاعات باشد! خوبتر است قسمت ی از اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره بکنید . این جوری همچنین این که ضروری نیست یک لپ تاپ معمولی را به خاطر هارد بالایش به قیمت بالایی بخرید جور پشتیبان مستمر نیز دارید.
بعد از سیلی که در بعضی از کشورهای آسیایی آمد قیمت هارد به شدت بالا رفت. ولی الان وضع کمی خوب شده است. در ثانی باز هم هارد اکسترنال علاوه بـر این که قابلیت حمل و نقل بالایی دارد از قیمت پایینتری به نسبت هارد لپتاپ برخوردار است.
دقت داشته باشید پیشتیبان گیری مهم ترین اصلی است که پیشرفته ها رعایت می کنند. این جوری به لپ تاپتان هم کمتر فشار می آید. حتی اگر به من باشد می گویم درایو CD یا DVD اکسترنال هم استفاده بکنید persianbax
ماوس:

بیشترین سخت افزاری که در کنار لپ تاپ خریده می شود ماوس است. بعد از یک مدت احتمال دارد به trackpad لپتاپ جهت شما عادی بشود بتوانید به بهتر ی از آن استفاده بکنید . در این صورت خرید یک ماوس زیاد بی مفهوم به نظر می رسد.
اما به نظر من تجربه استفاده از ماوس از PC به لپ تاپ ارزش کمی دست به جیب شدن را دارد. فقط خواهشا از این ماوس های ارزانقیمتی که بعضا اشانتیون نیز می دهند استفاده نکنید! ماوسهای خوب ی با قیمتی زیر ۵۰ یا حتی ۲۵ هزار تومان در بازار هست که علاوه بـر کیفیت زیاد بالا برای استفاده سریع دقیق (برای مثال در بازی ها کارهای گرافیکی) به سلامت ی دست به خصوص مچ دست شما توجه بسياري دارند.
مصرف از پد لپ تاپ به مرور وقت علاوه بـر کثیفی و چرب شدن که از زیبا یی لپ تاپ شما کم می نماید باعث آسیب به سلامت شما و لپ تاپ نیز می شود. مصرف از آن را مواقعی موکول بکنید که ماوس در دسترس نباشد.
پوشش لپتاپ:

لپ تاپ قابلیت حمل خیلی ی دارد. جهت همین ممکن است هر جایی از آن استفاده کنیم بعد از استفاده هم در هر جایی که دستمان رسید آن را قرار بدهیم.
اما توصیه می کنم حتمـا از پوششی مثل کیف برای لپ تاپ استفاده بکنید . به ویژه وقتهایی که با آن کار نمی بکنید آن را داخـل کیف بگذارید. خراشها و خط و خش هایی که بدجور توی ذوق می زنند همـواره در انتظار تنبلی شما هستند !
نکته دیگری هم هست این است که نیاز نیست ۵۰ مدل کیف لپتاپ با قیمتی زیاد خیلی بخرید! کیف معمولی این روزها با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان کیفیت بسیار زیاد بهتر قابل تهیه و تولید است. چنانچه مصرف خاصی ندارید یا لوازم خاصی را مجبور نیستید در کنار لپ تاپ داشته باشید، خرید کیفهای مارکدار با قیمت خیلی بالا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود.
پاک کردن :

به اضافه اینکه لپ تاپ را می بایست در جایی نگاه دارید که هوا جریان دارد و دمای مناسبی هم دارد، بایستی در جایی دور از گرد و غبار آن را نگه دارید. گرد و غبار سریع می تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد نماید .
در ثانی برای پاک کردن همیشه به دنبال راه های مناسب باشید. بعضی وقتها بد نیست چند هزار تومان هزینه بکنید دستمال مخصوص لپ تاپ خودتان را تهیه و تولید بکنید . پاک کردن با هر چی که به دست شما رسید خودش علت ی است که می تواند خط روی قسمت های براق لپ تاپ شما بیاندازد.
به ویژه در موقع پاک کردن صفحه نمایش دقت بکنید . اکثرا ٌ می گویند در صورت نبودن پارچه و اسپری ویژه از پارچه نخی نم دار و نرم مصرف بکنید . در هر حال از هر نوع فشار به شدت خودداری بکنید چون سطح مانیتور در لپ تاپ ها به شدت ظریف است و ممکن است باعث آسیب بشود کلی خرج روی دست شما بگذارد!
و نکته بعدی …
من نکته دیگری به ذهنم نمی رسد. مسلما تجربیات شما به شدت می تواند به ما یاری کند. شما تجربیات خود را با ما در بین بگذارید

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اساس کار پرینتر لیزری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت