نکاتی در مورد کفسابی

نکاتی در مورد کفسابی

د راین مطلب به برخی نکات بسیار مهم و ضروری که بسیار حائز اهمیت میباشند در رابطه با کفسابی خواهیم پرداخت.

Image result for ‫کفسابی‬‎

www.kafsab.com

۱٫ دستگاه ساب در دو نوع برق تک‌فاز و برق سه‌فاز وجود دارد؛ دستگاه ساب با برق سه‌فاز قوی‌تر و حاصل کارش باکیفیت تر است . منازلی که مجهز به آسانسور می باشند ؛ مجهز به برق سه‌فاز می‌باشند. هزینه ساب با دستگاه برق تک‌فاز بیشتر از سه‌فاز است .
۲٫ فاضلاب حاصل از ساب‌زنی به مرور وقت سفت و محکم می‌شود و نبایستی به سیستم لوله‌کشی فاضلاب ساختمان وارد شود.
۳٫ سنگی که از سنگ‌فروشی خریداری می‌کنیم قبلاً ساب خورده هست و برای صرفه‌جویی می‌توانید سنگ خام (ساب نخورده) خریداری کنیم که بسیار ارزان‌تر هست و بعد از اجرای آن در کار؛ آن را ساب بزنید.
۴٫ یک نفر با یک دستگاه می‌تواند روزانه ۱۳۰تا۱۴۰ متر کف را ساب بزند که اما در شرایط ویِژه ایـن میزان قابل تغییر است . تعداد دفعات پرداخت در ساب کامل ۱۳ دست می‌باشد.

ـ یکدست و یکنواخت هست و فرق ی در شفافیت پارت های متفاوت سنگ نیست؛ لقمه‌های مرغوب در ساب چنین نتیجه‌ای خواهند داشت.
ـ بندکشی سنگها خالی نیست.
ـ کناره‌های دیوار که در دسترس دستگاه نیست به صورت دستی ساب خورده است .
ـ پستی و بلندی سنگها کاملاً از بین رفته است .
-بعد از اتمام کار دیواره‌ها و گوشه و کنار بایستی نظافت شود و فاضلاب‌ساب؛ به طور کامل از روی زمین جمع‌آوری می‌شود.

باتجربه هست و می‌تواند آدرس برای نمونه کار اعلام نماید .
کلیه هزینه‌های کار را قبل از اجرا در بین می‌گذارد.

کفسابی , خدمات کفسابی , کفسابی موزاییک , کفسابی بتن , کفسابی سرامیک , کفسابی سنگ , کفسابی رضایی , کفسابی کفپوشهای ارتجاعی , کفسابی و کف شویی
*برای سنگ گرانیت؛ عملیات ساب بسیار توصیه نمی شود ؛ چراکه ساب گرانیت با ماشین آلات بسیار سنگین و در کارخانه انجام می شود . نتیجه ساب دستگاه های متحرک (سه فاز و تکفاز)؛ در مورد سنگ گرانیت؛ قابل مقایسه با ساب کارخانه نیست.
پیچ رولپلاک ؛ نماشویی ؛ رنگ ورزین

وقت ی بنا یا سنگ کار موزاییک یا سنگ  را نصب می نماید امکان دارد که موزاییک ها یا کفسابی کاملا تراز نباشند و لبه های آنها بالا پایین باشد یا در حین کار بر روی آنها ملات بریزد و کاملا تمیز نشود؛ یا امکان دارد بعد از نصب موزاییک یا سنگ با گذشت وقت موادی مانندچسب یا رنگ و غیره بر روی آنها بریزد و پاک نشود و یا با گذشت وقت کثیف و سیاه شود وقت ی که ایـن مسائل پیش بیاید با شیوه های معمول و دستی نمی توان آنها را تمیز یا صاف کرد برای ایـن کار ضروری هست از فردی که تخصص ایـن کاررا دارد و به او کفساب می گویند کمک بگیرید.  کفساب با دستگاه هایی که دارد سطح سنگ ها یا موزاییک را صاف کـرده ؛ کثیفی و مواد دیگـر روی آنها را پاک کـرده و آنها را براق می نماید درست مثل روزی که سنگ یا موزاییک را از سنگ فروشی گرفته بودید.  در زیر دستگاهی که برای کفسابی استفاده می کنند؛ از سنگ های سمباده ای استفاده می کنند و ایـن دستگاه به کمک قوت برق ایـن سنگ های سمباده ای را بر روی زمین می کشد و ناهمواریها را صاف کـرده و کثیفی ها را از بین می برد و برای ایـن که در حین کار کردن دستگاه بر اثر کشیده شدن سنگ های سمباده ای بر روی موزاییک یا سنگ گرد و خاک در محیط اطراف پخش نشود در داخل دستگاه مکانی برای ریختن آب وجود دارد که در حین کار دستگاه؛ ایـن آب به مرور خارج شده و از پخش شدن گرد و خاک در محیط اطراف جلوگیری می نماید . برای ساب زدن سنگ ها از سنگ های سمباده ای متفاوتی استفاده می شود که بایستی در چندین وهله و به ترتیب انجام شود.

خصوصیات ی کفسابی خوب

  •  یکدست و یک نواخت کفسابی شود و فرق ی در شفافیت پارت های متفاوت سنگ ندارد؛
  •  بندکشی سنگها خالی ندارد.
  •  کناره ی دیوار که در دسترس دستگاه نیست بصورت دستی ساب خورده شود.
  •  پستی و بلندی سنگها کاملا از بین برود.
  •  بعد از اتمام کار دیواره ها و گوشه و کنار تمیز و فاضلاب ساب بطور کامل از روی زمین حمع آوری شود.

 

 کفسابی کفپوش های آسفالت و سنگ فرش:

و اما نوع دیگری که در کفپوش ها وجود دارد که در کفسابی می بایست به آن توجه بسیار زیاد نمود استفاده از آسفالت و سنگفرش همراه با هم می باشد که از این نوع کفپوش در ابتدا در انگلستان ، درحومه شهرها بسیار استفاده می شد و استفاده از این نوع در محیط زیست خیلی به سود محیط نمی باشد و از جمله علت های آن نیز استفاده از نفت و گاز و منبع نفتی می باشد که استفاده از این منابع مطلوب نمی باشد و این در حالی بود که در داخل خیابان ها از کفپوش های سنگی و یا آجری که متناسب با محیط و معماری اطراف باشد استفاده می گردد .

کفسابی

کفسابی با دستگاه هایی که دارد سطح سنگ ها یا موزاییک را صاف میکند، کثیفی و مواد دیگر روی آنها را پاک میکند و آنها را براق می کند، دقیقا درست مثل روزی که سنگ یا موزاییک را از سنگ فروشی گرفته بودید.  در زیر دستگاهی که برای کفسابی استفاده می کنند، از سنگ های سمباده ای استفاده می کنند وو این دستگاه به کمک نیروی برق این سنگهای سمباده ای را بر روی زمین می کشد و ناهمواری ها را صاف کرده و کثیفی ها را از بین میبرد و برای اینکه در حین کار کردن دستگاه بر اثر کشیده شدن سنگ های سمباده ای بر روی موزاییک یا موزاییک سنگ گرد و خاک در محیط اطراف پخش نشود در داخل دستگاه محلی برای ریختن آب وجود دارد که در حین کار دستگاه، این آب به مرور خارج شده و از پخش شدن گرد و خاک در محیط اطراف جلوگیری می کند.

منبع

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نکاتی در مورد کفسابی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت