آموزش ایجاد متن لینک‌دار در تلگرام

آموزش ایجاد متن لینک‌دار در تلگرام

در این نوشته قصد داریم تا به شما دوستان عزیز نحوه ایجاد متن لینک دار در تلگرام  را آموزش دهیم.در ادامه این نوشته به چگونگی ارسال تصاویر متحرک و همچنین وضعیت امنیتی ربات ها در  تلگرام نیز خواهیم پرداخت.

دانلود برنامه تلگرام

ایجاد متن‌های هایپرلینک در تلگرام, بروزرسانی تلگرام

برای دانلود تلگرام کلیک کنید

شیوه های ایجاد متن‌های هایپرلینک در تلگرام

ایـن روزها تلگرام را با کانال‌های‌ سودمند و کاربردی می‌شناسند و تبلیغات در ایـن کانال‌ها برای جذب کاربران بیشتر به جزئی جدایی‌ناپذیر از ایـن کانال‌ها تبدیل شده است .

همـان ‌طور که شما مشاهده کـرده ‌اید بعضی کاربران ضمن تبلیغ کانال خود در دیگـر کانال‌ها نام کاربری کانال را در مطلب خود منتشر می‌کنند و بعضی دیگـر برای عضویت سریع ‌تر کاربران؛ از لینک‌های اختصاصی که به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به انتخاب مورد Join کاربران را به فهرست اعضای کانال اضافه می‌کند؛ کمک می‌گیرند. شیوه جدیدی استفاده می‌شود که به‌جای وارد کردن لینک زیاد Join شدن به کانال؛ عبـار تی دلخواه همچون نام کانال درج شده و فشار روی آن سبب می‌شود تا کاربر به لینک مستقیم عضویت در کانال هدایت شود. ایجاد ایـن عبـار ات که در اصطلاح هایپرلینک شده‌اند؛ کار دشواری نیست و براحتی با استفاده از یکـی از دو شیوه زیر می‌توانید برای خودتان متن‌های هایپرلینک در تلگرام ارسـال بکنید :

شیوه اول: ربات bold@
۱ـ پیش از هر چیز مطمئن شوید تلگرام نصب شده روی دستگاه شما به آخرین ورژن به‌روزرسانی شده است .

۲ـ یک پنجره گفت‌وگو در تلگرام را باز کـرده و متن موردنظـر خود را در قالب زیر وارد بکنید : (متن را ارسـال نکنید)

(bold

[text][/text]

(URL@

مد نظر داشته باشید به‌جای عبـار ت Text ‌بایستی عنوان یا عبـار تی را که قصد دارید برای کاربر نمایش داده شود؛ وارد بکنید و در ادامه به‌جای URL بایستی لینک موردنظـر همچون لینک مستقیم عضویت در کانال را وارد بکنید .
۳ـ در ادامه پنجره‌ای توسط ربات داخلی bold@ نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه‌ Custom Markdown می‌توانید متن را ارسـال و نتیجه را مشاهده بکنید .

نکته: بعد از عبـار ت bold@ یک فاصله خالی قرار داده و بین دو عبـار ت Text و URL هیچ فاصله اضافه‌ای قرار ندهید؛ چون ایـن فاصله‌ها ممکن است در نهایت به نمایش داده نشدن گزینه‌ Custom Markdown منجر شوند. همین طور می‌توانید برای درج چند لینک داخلی در خطوط متفاوت یک‌بـار bold@ را وارد کـرده و به هر تعداد که تمایل داشتید فرمان (text](URL] را وارد بکنید .

شیوه دوم: ربات درج زیرنویس
۱ـ بعد از اطمینان از به‌روز بودن تلگرام به آخرین نسخه؛ عبـار ت hzcaptionbot@ را در کادر جستجو وارد کـرده و از فهرست نتایج روی «ربات درج زیرنویس» فشار دهید.

۲ـ روی گزینه‌ start در پنجره ربات فشار داده و متن موردنظـر تان را به‌صورت زیر وارد و ارسـال بکنید :

(Text](URL]

به‌جای عبـار ت Text عبـار ت موردنظـر برای تبدیل به متن لینک‌دار و به‌جای URL لینک موردنظـر تان را وارد بکنید .

۳ـ بعد از ارسـال متن در ایـن فرمت برای ربات؛ آن را Reply کـرده و در جواب به وضع‌ Reply حرف B را تایپ بکنید .

۴ـ با ارسـال Reply حاوی حرف B متن شما به‌صورت لینک‌دار توسط ربات برایتان ارسـال می‌شود و می‌توانید ایـن متن را برای کانال‌های متفاوت یا کاربران موردنظـر تان Forward بکنید .

نکته: می‌توانید دیگـر متون دلخواه را در کنار ایـن فرمت وارد کـرده یا ایـن فرمت را در چند خط برای ایجاد چند هایپرلینک در متن خود وارد بکنید . در نهایت با ارسـال متن آماده شده برای ربات و انتخاب Reply و تایپ حرف B؛ همه بخش‌های معین شده در متن شما توسط ربات به هایپرلینک تبدیل می‌شوند.

 

ارسال تصاویر متحرک در تلگرام

 

استیکرهای تلگرام, ارسال تصاویر متحرک در تلگرام

درباره همه چیز : نرم‌افزار تلگرام از تصاویر متحرک با پسوند GIF نیز پشتیبانی می‌کند

این روزها کاربران بسیار کمی هستند که با تلگرام آشنایی نداشته باشند و از آن استفاده ‌نکنند. همان‌طور که می‌دانید یکی از جذابیت‌های پیام‌رسان تلگرام استیکرهاست که به شما این امکان را می‌دهد احساسات خود را به‌صورت گرافیکی به مخاطبان‌تان منتقل کنید. در کنار این استیکرها، نرم‌افزار تلگرام از تصاویر متحرک با پسوند GIF نیز پشتیبانی می‌کند، اما هنگامی که این تصاویر را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید باید آنها روی آن کلیک کنند تا حرکات مربوط به تصویر فراخوانی شود و یکی از مشکلاتی که در استفاده از این تصاویر متحرک وجود دارد نیز نبودن منبعی مناسب برای پیدا کردن تصاویر موردنظر است.

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , کانال تلگرام

دوست دارید به‌راحتی و هنگام گفت‌وگو با هر یک از مخاطبان خود در گروه‌ها و حتی کانال‌های مختلف تصاویر متحرک موردنظرتان را انتخاب و ارسال کنید؟ نسخه جدید تلگرام با پشتیبانی از ربات‌های جدید خود این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

روش استفاده از این ربات‌ها به شرح زیر است:
۱ ـ ابتدا نرم‌افزار تلگرام را روی هر یک از دستگاه‌های موردنظرتان به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی کنید.

 

۲ ـ به هریک از صفحات گفت‌وگو (فرد به فرد، گروه و کانال) مراجعه کرده و در متن پیام عبارت gif@ را تایپ کرده سپس کلمه کلیدی مرتبط با تصویر متحرک موردنظر خود را پس از ایجاد یک فاصله خالی وارد کنید. به‌عنوان مثال چنانچه به دنبال تصویر متحرکی از سیب هستید کافی است عبارت gif apple@ را وارد کنید و منتظر بمانید فهرستی از نتایج برای شما نمایش داده شود. (روی کلید اینتر یا ارسال پیام کلیک نکنید)

 

استیکرهای تلگرام, ارسال تصاویر متحرک در تلگرام

ارسال تصاویر متحرک در نرم افزار تلگرام

 

۳ ـ تصویر موردنظر خود را از فهرست به‌نمایش درآمده انتخاب کرده و با کلیک روی آن فرمان ارسال تصویر متحرک به پنجره گفت‌وگو را صادر کنید.

 

۴ ـ چنانچه روی هریک از تصاویر متحرک ارسالی یا دریافتی کلیک راست کرده و گزینه ‌ Save GIF را انتخاب کنید، تصویر متحرک به‌صورت فهرستی مجزا در کنار فهرست استیکرهای شما قابل مشاهده خواهد بود و برای استفاده مجدد آن کافی است به فهرست استیکرهای خود مراجعه کرده و روی آیکونی که همراه با عبارت GIF نمایش داده شده کلیک کنید.

 

نکته: شما می‌توانید با استفاده از ربات‌های دیگری که به همین منظور ایجاد شده‌اند از امکاناتی همچون ارسال ویدئو، عکس، اطلاعات دانشنامه ویکی‌پدیا و اطلاعات فیلم‌ها در نرم‌افزار تلگرام بهره‌مند شوید.

 

gif – GIF search@
vid – Video search@
pic – Yandex image search@
bing – Bing image search@
wiki – Wikipedia search@
imdb – IMDB search@

توجه: برای استفاده از این قابلیت نیازی به افزودن ربات به فهرست دوستان خود یا افزودن آن به‌عنوان یکی از اعضای گروه یا کانال ندارید.

 

دربـار ه ربات های تلگرام و شایعه جاسوسی آنها

وضعیت امنیتی ربات ها در یک کلام

اما حتی چنانچه مکانیزم Privacy Mode غیر فعال شده باشد؛ خواندن همه پیغام ها به وسیله ربات به مفهوم جاسوسی نیست. در واقع حتی در ایـن حالت؛ ربات از همه پیغام های شما سر درنمی آورد و تنها پیغام هایی که برای ربات تعریف شده و مفهوم دار باشد؛ پردازش می شوند. در نتیجه حتی خارج از Privacy Mode یک ربات توان جاسوسی چندانی به خودی خود ندارد.

مسأله بعدی ایـن که ربات می تواند پیغام های خصوصی را جمع آوری کـرده و عملا در اختیار طراح گذارد. ایـن موضوع منتفی است . به چند دلیل ؛ دلیل اول همـان موردی هست که در مورد محدودیت حافظه ربات ها ذکر شد. همه پیغام هایی که پردازش شوند؛ بعد از مدتی از حافظه Cloud در سرور پاک خواهند شد و تلگرام ایـن گونه ادعا می نماید که ایـن پیغام ها هرگز در سرور نمی ماند.

دلیل دوم آنکه عملا حتی در صورت جمع آوری اطلاعاتی مثل پیغام ها و شماره تلفن ها؛ طراح ربات دسترسی مستقیم به آنها ندارد و همه ایـن اطلاعات از طریق پروتکل رمزنگاری شده تلگرام به سرور واسطه منتقل و در آنجا پردازش و ذخیره می شوند.

یک نکته نهایی در مورد تلگرام

ممکن است ایـن همه خیال شما را از بابت ربات ها راحت نماید و شایعه جاسوسی ربات ها را انتها دهد؛ اما در انتها بگذارید نکته ای را در رابطه با امنیت نرم افزار تلگرام به شکل کلی با شما در بین بگذاریم.

گفته می شود تلگرام یکـی از امن ترین نرم افزارهای پیغام رسان هست و طراحان روسی آن برای هک ایـن نرم افزار جایزه ای ۳۰۰ هزار دلاری معین کـرده اند. ایـن موضوع تا میزان زیادی صحت دارد و نرم افزار پیغام رسان تلگرام مکانیزم های امنیتی خوبی در چنته دارد.

اما امنیت ایـن نرم افزار صد در صد نیست و حملات از نوع Man In the Middle قادر به کشف رمز و سرقت همه رابطه ات تلگرام خواهد بود.

ضمن آنکه رمزنگاری End To End تنها در حالت Secure Chat وجود دارد و پیغام رسانی در حالت عادی به شکل پیش فرض ایـن قابلیت را ندارد. در واقع تلگرام در حالت عادی فرق زیادی با یک نرم افزار پیغام رسان معمولی ندارد مگر آنکه از قابلیت Secure Chat آن بهره گرفته شود.

توصیه انتها ایـن که هیچ گاه از امنیت خود در فضای ایـن ترنت و رابطه ات به شکل صد در صد مطمئن نباشید.

منبع

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آموزش ایجاد متن لینک‌دار در تلگرام”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

آمار سایت