سمینار الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف

سمینار الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف

Poster_1

 کانون علمی- فرهنگی رسانا وابسته به دانشکده ­ی مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، نهادی است متشکل از دانشجویان این دانشکده که در سال ۱۳۷۶ با هدف انجام فعالیت­ های فوق‌برنامه رسما آغاز به کار کرد. این کانون طی سال های اخیر متصدی برگزاری کنفرانس ­های علمی، دوره ­های آموزشی، اردوهای علمی- فرهنگی، انتشار نشریات علمی و فرهنگی و کارهای بسیاری از این دست در دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف بوده ­است.

    در سال­ های اخیر تلاش شده است موضوع کنفرانس ­های علمی با توجه به نیاز روز کشور انتخاب شود. با توجه به اهمیت راهبردی تولید و مصرف بهینه انرژی و لزوم جایگزینی منابع جدید و تجدید پذیر (از جمله انرژی باد و انرژی خورشیدی)، کاربردهای اتوماسیون صنعتی، چالش های مرتبط با منابع تغذیه و باتری ها، تولیدات پراکنده انرژی و هوشمندسازی شبکه، صنعت الکترونیک قدرت در ایران با چالش ­های جدیدی مواجه است و نیاز به تعامل متخصصین صنعت و همکاری با پژوهشگران و نوآوران احساس می­ شود.

    به همین منظور، کانون علمی فرهنگی رسانا با همکاری انجمن الکترونیک قدرت ایران درنظر دارد سمیناری با عنوان “فناوری های الکترونیک قدرت” در اسفندماه سال جاری برگزار نماید. امید است با برگزاری این سمینار گامی در جهت هدفدار و همسو شدن فعالیت های صنعتی و پژوهشی و پاسخگویی به نیازهای اساسی تکنولوژیک کشور برداشته شود.

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سمینار الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت