ورود پرینتر سه بعدی به دنیای علم و تکنولوژی

ورود پرینتر سه بعدی به دنیای علم و تکنولوژی

پیشرفت هر روزه علم باعث شده تا هر چند وقت یکبار شاهد رونمایی از یک تکنولوژی جدید باشیم؛ این بار نیز نام پرینترهایی را شنیده ایم که قابلیت پرینتر سه بعدی دارند! پرینت سه بعدی برای کاربردهای مختلفی صورت می گیرد و جنس اولیه متریال این پرینترها نیز می تواند هر چیزی باشد؛ از چوب گرفته تا سنگ و فلز و متریال های مختلف شیمیایی.

پرینترهای سه بعدی را به عنوان تولید کنندگان لایه ای یا ذره ای مانند می شناسند. دلیل اصلی این مطلی این است که مدل دلخواه شما را به صورت لایه به لایه یا اسنکه به شکل ذره ای طراحی می نماید و مدل مورد نیاز شما را بدون هیچگونه نقصی به شما ارائه می نماید.در ادامه با اخبار فناوری همراه باشید تا با کاربرد پرینترهای سه بعدی در مدل سازی را با هم دنبال کنیم.

یکی از مهم ترین ویژگی های این چاپگر سه بعدی این است که دقت فوق العاده بالایی دارد و قطعات مورد نظر شما با اجتناب از هرگونه نقص یا خرابی را به شما عرضه می نماید. در کنار این مزیت پرینتر سه بعدی می توان گفت که سرعت بالای این پرینتر سبب شده است که از اتلاف وقت در هنگام ساخت مدل مورد نظر جلوگیری شود و از هدر رفتن مواد اولیه اجتناب شود.

از این پرینتر هم اکنون استفاده های بسیار فراوانی در زمینه صنایع بسیار کوچک می شود و در بسیار از صنایع در حال بهره گیری می باشد. از این پرینتر برای سخت نمونه های اولیه محصول مورد نظر استفاده می شود. از این پرینتر برای مصارفی مانند خط تولید استفاده نمی شود و وظیفه آن تنها ساخت نمونه های ابتدایی برای خط تولید می باشد.

پرینترهای سه بعدی

شما با داشتن این پرینتر توانایی انجام کارهای بسیار زیادی را خواهید داشت و می توانید آن جایگزین خرید های مدل های اینترنتی نمایید و مدل مورد نظر خود را طراحی نمایید و اصلاحات دلخواه خود در محل مورد نظر خود انجام دهید و ار ان لذت کافی را ببرید.

این نوع پرینترها تفاوت بسیار زیادی با پرینترهایی دارند که تکنولوژی CNC استفاده می کنند که دستگاه های کنترل عددی نیز شناخته می شوند. پرینترهای سه بعدی اصلا طرز کارشان به این صورت می باشد که از مواد ذوب شده ی پلاستیکی برای ساخت محصول نهایی استفاده می نمایند اما دستگاه های CNC عندتا از طریق برش یا جداسازی قسمتی از یک محصول به مقصود رسیدن به محصول نهایی استفاده می نمایند.

مورد مهمی که در مورد این دو دستگاه وجود دارد این است که قبل از اینکه با این دستگاه ها شروع به کار نمایید باید حتما آموزش های لازم را دیده باشید زیرا که کار با این پرینترهای اصلا به آن صورتی که تصور می کنید آسان نمی باشد و باید حتما آموزش های لازم را برای کار با این تکنولوژی های پیشرفته طی کرده باشید.

پرینترهای سه بعدی

ورودی هر نوع پرینتری با محصول نهایی که قصد دارید از پرینتر دریافت نمایید تفاوت دارد یعنی اگر قصد دارید محصول نهایی شما بتنی باشد مواد اولیه که باید به عنوان ورودی وارد دستگاه شود باید حتما ساختار آن از سیمان باشد. از دیگر مواد اولیه که می توان به عنوان مواد اولیه ورودی به دستگاه پرینتر ارائه نمود می توان به پلاستیک با فلز اشاره نمود که در زمینه های صنعتی کاربردهای بسیار فراوانی دارند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این تکنولوژی پیشرفته چگونه کار می کند. این پرینتر به وسیله ذوب کردن مواد اولیه، مدل اولیه را به صورت لایه لایه طراحی می نماید و در از مواد اولیه را به پلتفرم تزریق می کند تا لایه های مورد نر را در جای خود مستحکم نماید. انجام تمام این مراحل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و محصول نهایی را به شما عرضه می نماید.

پرینترهای سه بعدی

استفاده از این پرینتر موجب خواهد شد که هزاران فرصت شغلی برای جامعه مورد نظر ایجاد شود. این محصول باعث می شود که پنجرهای جدیدی برای شکوفایی اقتصادی و بوجود آمدن نوآوری های جدید باز شود.

مشکلی که در مورد چاپگر سه بعدی وجود این است که افراد سود جو با استفاده از این پرینترهای می توانند محصولات تقلبی را به عنوان محصول اصلی طراحی کنند و روانه بازار نمایند. ساختن محصولی مانند محصولی اصلی با استفاده از این پرینتر کار دشوار نمی باشد و تشخیص آن آسان نمی باشد.

منبع: http://zcode.ir

 

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ورود پرینتر سه بعدی به دنیای علم و تکنولوژی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت