چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم

چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم

|چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم از ام سی الکترونیک|

چگونه و چطوری کلید افتاده شده رو به روش درست وصل کنیم حتی در صورتی که تا هم اکنون آن کار رو انجام ندادیم

در صورتی که یک یا چند مورد از کلید های لپ تاپ تو جدا شده و همچنین به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن خرید یه کیبورد جدید جهت لپ تاپ خودتون هستین پیشنهاد میکنم آن مطلب رو حتما مطالعه کنید.

تو آن مطلب من کمکتون میکنم تا یاد بگیرید چگونه و چطوری بدون آنکه مستلزم و نیاز باشه کیبورد جدید جهت لپ تاپ خودتون تهیه کنید کلید افتاده شده را به حالت اول برگردونید ? پس تا انتهای آن آموزش با من همراه باش….

معمولا کلید های کیبورد لپ تاپ به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف (خیلی وقتا به خاطر یکسری دلایل عجیب و همچنین غریب ? ) جدا میشه مثل شکل زیر :

تعمیر کیبورد لپ تاپ
تعمیر کیبورد لپ تاپ

چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم

در چنین شرایطی به راحتی میشه کلید افتاده شده رو به حالت اول برگردوند . نقطه ی مهمی که بایستی و حتما بگم اینه که نحوه ی اتصال کلید ها هیچ روش استانداردی نداره  ? و همچنین همه ی کیبورد ها شبیه به هم نیستن ولی خب آن دلیل نمیشه که ما نتونیم مشکل رو رفع کنیم???  و همچنین امروز میخواهیم یاد بگیریم چگونه و چطوری بفهمیم که چگونه و چطوری بایستی و حتما کلید افتاده شده رو به روش درست به محل مورد نظرش وصل کنیم حتی در صورتی که ندونیم که به چه روشی بایستی و حتما وصل بشه ! حالت های متفاوتی که ممکنه جهت کلید های صفحه کلید (یا همون کیبورد) لپ تاپ تو بوجود بیاد رو برسی میکنیم :

حالت اول :

کلاهک و همچنین نگه دارنده کیبورد

در آن حالت که طبق عکس مشخص شده هم کلاهک کلید و همچنین هم نگه دارنده های کلید جدا شده و همچنین نمیدونیم که چگونه و چطوری بایستی و حتما آن کلید ها رو سرجاش وصل کنیم? .

خب در آن حالت ما میتونیم یه کلک کوچیک بزنیم و همچنین بیایم از کلید های سالم روی کیبورد کمک بگیریم و همچنین ببینیم که تو آن کیبورد چگونه و چطوری نگه دارنده ها به پین های روی کیبورد متصل شده . جهت جدا کردن کلاهک میتونید به ارامی یک کلاهک سالم را به سمت بالا بکشید دقت کنید در صورتی که از وسیله یا اهرم ویژه ای بهره بری و استفاده میکنید زیر نگه دارنده های کلاهک نرود تا زمانی که کلاهک را به سمت بالا میکشید دوباره نگه دارنده هم جدا بشه ?? . بعد از جدا کردن کلاهک میتونید ببینید که چگونه و چطوری نگه دارنده ها به  صفحه کیبورد متصل شده اند و همچنین در آن حالت به راحتی میتونید نمونه جدا شده را شبیه به نمونه سالم سرجاش وصل کنید .

نمونه ی سالم جدا شده کیبورد
نمونه ی سالم جدا شده کیبورد

جهت مثال در شکل زیر نگه دارنده ها از طریق ۴ نقطه به کیبورد متصل شده می باشد

نگه دارنده های روی کیبورذ
نگه دارنده های روی کیبورذ

دقت کنید در تمام نمونه ها ابتدا نگه دارنده به کیبورد وصل شده سپس کلاهک با فشار بر روی نگه دارنده ها متصل خواهد شد. نقطه دیگه ای که هست اینه که دقت کنید در تمام نمونه ها نگه دارنده ها بایستی و حتما فیکس باشند در صورتی که دیدید کامل فیکش نشده و همچنین جابجا میشه کامل به پوینتر ها ی کیبورد متصل نشده و همچنین بایستی و حتما برسی و همچنین کنید و همچنین مشکلشو حل کنید.

نمونه ی سالم جدا شده کیبورد
نمونه ی سالم جدا شده کیبورد
مانند نمونه سالم کیبورد را جایگذاری کنید
مانند نمونه سالم کیبورد را جایگذاری کنید

 

حالت ۲:

 کلید یا کلاهک یا نگه دارنده  کیبورد لپ تاپ جدا شده و همچنین تو آن هم را گم کرده اید:

ببینید دوستان در آن حالت تو چاره ای ندارید جز آنکه کلاهک یا نگه دارنده یا کلید جدید تهیه کنید جهت تهیه کلید جدید میتونید به تعمیرکار های در سطح شهرستان خود رفت و آمد و مراجعه کنید و همچنین ازشون بخواین که یک نمونه از کلید مورد نظرتون رو به تو بدن . درواقع هزینه ای جهت تعمیرکار نداره و همچنین همشون هم بدون استثنا کیبورد های اوراقی تو وسایلشون دارن تها کاری که بایستی و حتما انجام بدین اینه که به یکی از آن مراکز رفت و آمد و مراجعه کنید و همچنین ازشون بخواین نمونه کلید مورد مستلزم و نیاز رو از وسایلشون به تو بدن ?

برا یاینکه بفهمید کلید و همچنین نگه دارنده تو از چه نوعی هست طبق “حالت ۱” میتونید به راحتی متوجه شوید و همچنین دقیقا کلید مورد نیازتون رو تهیه کنید و همچنین به روش نقل شده در “حالت ۱” بعد از تهیه کلید ان را وصل کنید و همچنین مشکل کیبورد رو حل کنید?

جایگذاری کلید اسپیس – space  کیبورد لپ تاپ:

کلید اسپیس یا اسپیس بار کمی با بقیه کلید ها متغایر و متفاوت تر وصل میشود که در اینجا به برسی اون میپردازیم:

space-bar

تقریبا در اکثرا و بیشتر کیبورد ها یک نگهدارنده ی فلزی بلند قرار گرفته که ممکنه به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف از داخل گیره و همچنین نگه دارنده ی روی کیبورد جدا بشه یه در صورتی که ممکنه کلاهک اسپیس بار کج بشه یا …. که جهت آن حالت مثل روش های قبلی کلاهک اسپیس بار را جدا کنید و همچنین سپس نگه دارنده ی فلزی ان را هم مانند شکل جدا کنید:

اسپیس بار را جدا کنید
اسپیس بار را جدا کنید

حالا میله ی فلزی که جدا کردین ره مثل شکل به نگه دارنده های روی کیبورد وصل کنید :

میله ی فلزی اسپیس را وصل کنید
میله ی فلزی اسپیس را وصل کنید

حالا مثل شکل کلاهک اسپیس را به بر روی میله ی فلزی نگه دارنده گذاشته و همچنین با انگشتان دستتون فشار بدید تا گیره های کلاهک وصل شوند:

کلاهک اسپیس را وصل کنید
کلاهک اسپیس را وصل کنید

و همچنین تمام ?? مشکل اسپیس بار بایستی و حتما حل شده باشه ?

حالت ۳ :

حل مشکل پد سیلیکانی کیبورد لپ تاپ

حالت سومی که ممکنه جهت کیبورد لپ تاپتون پیش بیاد اینه که همچنین و علاوه بر آنکه کلاهک و همچنین نگه دارنده گم شدن پوسته سیلیکانی زیر کلاهک که در واقع وظیفه ی اتصال دو پد سیلکانی کیبورد را بر عهده دارد گم شده یا خراب شده باشه :

پد کنده شده
پد کنده شده

در آن حالت تو دو راه دارید :

  • اول آنکه یک نمونه پوسته سالم از یک تعمیرگاه لپ تاپ  و همچنین کامپیوتر تهیه کنید و همچنین طبق اموزش وصل کنید
  • دوم آنکه از یکی از کلید های روی کیبورد که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ندارید بهره بری و استفاده کنید و همچنین به جای اون کلیدی که بهره بری و استفاده بسیاری ازش میشه بجسبونید

روال کار بصورت زیر هست :

ابتدا کلاهک و همچنین نگه دارنده ها را از یک نمونه سالم طبق مواردی که در حالت های ۱ و همچنین ۲ گفته شد جدا کنید سپس پوسته سیلیکانی مورد نظرتون رو با یک فلز نوک تیز مثل کاتر یا چاغو با دقت طبق عکس جدا کنید دقت کنید هر چقدر دقت کارتون اکثرا و بیشتر باشه و همچنین پوسته ای که در اوردین محل اتصالش رو کیبورد صاف تر و همچنین تمیز تر در بیاد موقع چسبوندنش کارتون راحت تر و همچنین ساده تر میشه

جداسازی پوسته سیلیکانی
جداسازی پوسته سیلیکانی
پد سیلیکانی جدا شده

خب تا اینجا که تونستیم یک نمونه سالم رو جدا کنیم تنها و فقط بایستی و حتما بچسبونیم جای کیبورد خراب و همچنین تمام. جهت چسبوندن پوسته سیلیکانی ابتدا به محل اتصال ان کمی چسب بریزید (بهتره چسب تاچ یا امثالهم باشه) سپس به محل مورد نظر بچسبونید تنها و فقط دقت کنید که حتما در مرکز قرار بگیره که در زمان فشرده شدن کلید اتصال پد ها به درستی برقرار بشه.

نمونه ی متصل شده
نمونه ی متصل شده

بعد از اتصال چند لحظه صبر کنید تا چسب اثر کنه و همچنین سپس طبق مراحل ۱ و همچنین ۲ ادامه مراحل را طی کنید ??

مواردی که ممکنه در رفع موارد مربوطه براتون پیش بیاد :

۱- کلاهک به درستی وصل نمیشود:

در آن حالت در صورتی که در زیر کلاهک به گیره های ان با دقت نگاهی بی اندازید که گیره های ان شکسته نباشد . در صورتی که گیره های ان شکسته چاره ندارید جز آنکه از یک کلاهک جدید بهره بری و استفاده کنید یا در صورتی که خم شده میتونید با چسب قطره ای یا امثالهم گیره مربوطه رو درست کنید . در صورتی که گیره ها سالم بودند نگه دارنده ها را چک کنید که شکستی نداشته باشند که در صورتی که شکستی وجود داشت بایستی و حتما رفع کنید یا با یک نمونه سالم تعویض کنید .

در صورتیکه شکستگی بر روی کلاهک و همچنین گیره وجود نداشت و همچنین هنوز نتونستید کلاهک رو وصل کنید تنها دلیل ان آن می باشد کلاهک را به درستی بر روی نگه دارنده ها قرار ندادین و همچنین یک بار محل اتصال آن دو را باهم برسی کنید سپس دوباره امتحان کنید مطئنم اینبار مشکلتون حل میشه??

۲- نگه دارنده ها بدرستی وصل نمیشوند:

در آن حالت هم تنها در صورتی نگه دارنده ها وصل نمیشوند که گیر های ان شکسته باشه در غیر اینصورت تنها دلیل ان روش اتصال انهاست که از نمونه ی سالم روال کار خودتون رو برسی کنید و همچنین در صورتی که نتونستید وصل کنید عکسی ارسال کنید تا روش اتصال توضیح داده می شود

موفق و همچنین پیروز باشید

چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم در تاریخ ۲۰۱۸-۰۷-۰۵ ۰۳:۰۰:۵۸ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه و چطوری کلید افتاده کیبورد لپ تاپ را تعمیر کنیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت