آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور

آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور

|آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور از ام سی الکترونیک|

images

آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور

اثر انگشت انسان یکی از عجایب خلقت می باشد. در صورتی که بخواهیم به زبان امنیت اطلاعات بگوییم، هر انسانی که متولد می می شود همراه خود یک کارت شناسایی دائما قابل دسترس در اختیار دارد. همه ما روی انگشتان خود یک طراحی منحصر به فرد داریم، که به تنهایی و همچنین به معنای واقعی کلمه معرف هویت تو می باشد و همچنین در نوک انگشتان تان جای گرفته، پس دائما همراهتان می باشد.
انسان ها برجستگی های کوچکی روی پوست انگشتان دارند و همچنین آن سازگاری خاص خیلی زیاد به نفع اجداد گونه بشر بوده می باشد. الگوی برجستگی ها و همچنین فرورفتگی ها روی انگشتان دست، گرفتن اشیا را به وسیله انگشتان به دلیل اصطکاک آسان تر می کند. به دلیلی مشابه، آج لاستیک به چسبندگی خودرو روی جاده کمک می کند و همچنین مانع از سر خوردن خودرو می می شود.
همچنین و علاوه بر فاکتورهای بسیاری که منجر به مشخص کردن آرایش ژنتیکی اثر انگشت تو در وهله اول می می شود، تعداد عوامل محیطی بی شماری موثر بر شکل گیری خطوط سر انگشتان نیز وجود دارد. درست مانند شرایط آب و همچنین هوایی که ابرها را شکل داده یا خط ساحلی سواحل را به وجود آورده اند، تمام روند توسعه به قدری تصادفی و همچنین آشفته می باشد، که در تمام دوره تاریخ بشری، تقریبا هیچ شانسی جهت تشکیل دو الگوی یکسان و همچنین دقیقا مانند هم نمی قدرت متصور بود.
در پس نتیجه آن می شود که، اثر انگشت هر انسانی نشانگری منحصر به فرد جهت او محسوب می می شود، و همچنین آن امر حتی جهت دو قلوهای یکسان نیز صدق می کند. و همچنین در حالی که دو اثر انگشت در نگاه اول در واقع ممکن می باشد مثل هم به نظر برسند، یک پژوهش گر مجرب یا یک نرم افزار تحلیلی پیشرفته می توانید پی به تفاوت های روشن و همچنین از پیش تعریف شده ببرد.
آن ایده اساسی تجزیه و همچنین تحلیل اثر انگشت می باشد، که هم در بررسی کردن و همچنین اثبات جرم و جنایت و همچنین جنایت به کار گرفته می می شود و همچنین هم جهت تامین امنیت. وظیفه اسکنر اثر انگشت آن می باشد که جایگزین یک تحلیلگر انسانی شده و همچنین به وسیله جمع آوری نمونه های اثر انگشت کار مقایسه آن هم با نمونه یا نمونه های غیره ای که قبلا ثبت کرده را انجام دهد. در قسمت و بخش های بعد ، خواهیم فهمید که اسکنرهای اثر انگشت چگونه آن کار را انجام می دهند.

روش های اسکن اثرانگشت

) سنسور نوری (اپتیکال optical):
در آن نوع سنسورها، از نور مرئی جهت تهیه اثر انگشت بهره بری و استفاده می می شود. در واقعیت و حقیقت آن سنسورها آن هم سنسورهای موجود در دوربین دیجیتال که عمدتاً CCD یا CMOS خواهند بود، می باشند. سطح آن نوع سنسورها از تعداد بسیاری المان حساس به نور تشکیل شده می باشد که آن المان ها نور برگشتی از انگشت را به جریان الکتریسیته تغییر پیدا کردن می کنند. طرز کار آن سنسور به آن صورت می باشد که در ابتدا نوری به انگشت تابیده می می شود.

سنسور خازنی (capacitance):
در آن نوع از سنسورها، از اصول کارکرد خازن ها بهره بری و استفاده می می شود. سطح آن سنسور، از المان های ( پیکسل های ) خازنی تشکیل شده می باشد که هر المان، وظیفه ثبت یک پیکسل از تصویر نهایی را دارد. مقدار و اندازه آن المان خازنی، از مقدار و اندازه عرض برآمدگی اثر انگشت نیز کمتر می باشد. هر کدام از آن المان ها به عنوان یک خازن به کار می رود. هر المان از دو قطعه فلزی تشکیل شده می باشد که آن دو قطعه فلزی با هم، به عنوان یک خازن به کار می روند. البته در ابتدا ظرفیت آن خازن ثابت می باشد. ولی باید توجه داشت هنگامی که انگشت بر روی سنسور قرار می گیرد، به دلیل آنکه سطح انگشت هم به عنوان دی الکتریک و همچنین هم به عنوان صفحه سوم به کار می رود، ظرفیت آن پیکسل خازنی نیز تغییر می کند.

سنسور حساس به فشار:
آن سنسور از دولایه تشکیل شده می باشد که آن لایه ها با نزدیک شدن به هم ( اعمال فشار بر لایه ها) مقدار جریان متفاوتی را به خروجی ارسال می کنند. با توجه به آنکه بر آمدگی های اثر انگشت ، فشار بیشتری را نسبت به فرورفتگی ها اعمال می کنند، پس جریان خروجی در برآمدگی های اثر انگشت، از فرورفتگی ها اکثرا و بیشتر می باشد . به شکل فوق توجه نمایید.
آن مقدار اختلاف جریان الکتریکی بین برآمدگی ها و همچنین فرو رفتگی ها کافی می باشد، تا بتوانیم عکسی از اثر انگشت را بدست آوریم. جریان های دریافتی از آن المان ها، به واحد پردازش مرکزی ارسال می شوند و همچنین سپس بر اساس هر جریان، مقداری بین ۰ تا ۲۵۵ از طیف خاکستری اختصاص داده می می شود و همچنین در نهایت عکسی از اثر انگشت پدید می آید.

سنسور امواج مافوق صوت :
امواج مافوق صوت، فرکانس بالایی دارند و همچنین می توانند تا لایه ای از پوست انگشت نفوذ کنند. در آن سنسور، ابتدا موجی با فرکانس بالا ( مافوق صوت )، به سطح انگشت ارسال می می شود و همچنین سپس آن سنسور، انرژی دریافتی آن امواج را از سطح انگشت، مقدار و اندازه گیری می کند. با توجه به آنکه مقدار انرژی دریافتی از برآمدگی های اثر انگشت، از فرورفتگی ها اکثرا و بیشتر می باشد، پس جریان خروجی سنسور نیز متغایر و متفاوت خواهد بود. جریان های دریافتی از سنسور به واحد پردازش مرکزی ارسال می شوند و همچنین سپس بر اساس هر جریان، مقداری بین ۰ تا ۲۵۵ از طیف خاکستری اختصاص داده می می شود و همچنین در نهایت عکسی از اثر انگشت پدید می آید.

در آن پست مقالات مرتبط به سنسورهای اثرانگشت و همچنین انواع آن هم ها را جهت تو جمع آوری کرده ایم و همچنین جهت دانلود قرار داده ایم.
یکی از بهترین سنسورهای اثرانگشت موجود در بازار ایران SM-621 می باشد که فایلی جهت نحوه پیاده سازی و راه اندازی و همچنین تست آن هم توسط نرم افزار مخصوص آن ماژول، قرار داده ایم.

کتاب آموزش سینگل بردهای رسپبری (در حوزه کار پایتون) مینی کامپیوترها …

در دنیای جدید الکترونیک، سیستم عامل آندروید جایگاه خاص و همچنین …

در دنیای امروزی برقرار ارتباط بین اداوات متنوع و گوناگون و مختلف …

۷ ATMEL Studio محیط توسعه یکپارجه (IDE) جهت …

کالای الکترونیک  یکی از فروشگاه های فعال در …

پروژه  سیستم حضورغیاب RFID و همچنین SMS با میکروکنترلر ARM  یک پروژه …

در آن پست یک کتاب خیلی زیاد ارزشمند قدیمی و همچنین کمیاب …

در آن پست یکی از بهترین و همچنین کامل ترین مجموعه …

در آن پست یک پایان نامه تحت عنوان پیاده سازی …

در آن پست یک مقاله به قلم آقای …

آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور در تاریخ ۲۰۱۴-۰۸-۱۲ ۰۰:۰۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آشنایی با سنسورهای اثرانگشت + نرم افزار تست سنسور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت