پروژه تشخیص چهره ( قسمت و بخش اول) – ام سی الکترونیکز

پروژه تشخیص چهره ( قسمت و بخش اول) – ام سی الکترونیکز

|پروژه تشخیص چهره : قسمت و بخش اول از ام سی الکترونیکز|

در این مطلب می خواهیم درمورد پروژه تشخیص چهره برای شما دوستان عزیز اطلاعات مفیدی را توضیح دهیم . امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید. 

احتمالا بتوان گفت هم اکنون در جهـان یکـی از زیبـا ترین قسمـت های پردازش تصویر، کاربرد تشخص صـورت یا Face Recognition است. به علـت کاربردهای خیلی با ارزش و جذابی که این سیستم ها دارند از جمله کاربردهای امنیتی و تشخیص حالات چهره، پیاده سازی و بهینه سازی چنین سیستم هایی همیشه جزء داغ ترین مباحث تحقیق ی و تحقیقاتی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهـان است.

پروژه تشخیص چهره

پروژه تشخیص چهره

 

تعاریف اولیه تشخیص چهره

تشخیص صـورت یا به گروه علوم و تکنولوژی هایی گفته می گـردد که هدف آن تشخیص هر چه دقیق تر و با سرعت بیشتر صـورت انسان است.

سیستم های تشخیص بصری (Facial Recognition Systems) به سیستم هایی اطلاق می گـردد که توانایی تشخیص یا تصدیق صـورت اشخـاص را از روی یک تصویر تصویر یا فیلم دارا می باشند.

اگر بخواهیم به شیوه علمی تر و یا فنی تر حرف کنیم، سیستم تشخیص یک کاربرد بیومتریک مبتنی بر هوش مصنوعی است که میتواند به شیوه اختصاصی ی اشخـاص را از طریق مقایسه الگوهای مبتنی بر بافت ها و هندسه صورت تشخیص دهد.

 

تاکتیک های پیاده سازی

تاکتیک های بیشتری برای پیاده سازی این تکنولوژی مورد استفاده قرار می گیرد ولی شیوه کلی به این شکل است که مشخصه های ویژه ای از صـورت اشخـاص با یک دیتابیس یا گروه اطلاعاتی از پیش ذخیره شده ( که میتواند حاصل نمونه گیری از صـورت اشخـاص باشد) مقایسه می شود .

طرح تشخیص چهره

در حالی که به شیوه پایه این تکنولوژی اغلب در کامپیوتر های پردازش گر پیاده سازی می گـردد اما با گسترش و گسترش الگوریتم ها و بهینه سازی های انجـام شـده بر روی آنها، درحال حاضر ه ناظـر پیاده سازی و سفارشی سازی این الگوریتم های بهینه شده برای پلتفرم های دیگر مثل موبایل های هوشمند هستیم که کاربردهای خیلی جذابی را در آینده در این حوزه تعداد خواهد زد.

همـان طور که اشاره شد به منظور پیاده سازی تشخیص صـورت از تاکتیک ها و الگوریتم های مختـلفی استفاده می شود . این الگوریتم ها را میتوان بطور کلی در ۵ تیـم تیـم بندی کرد. این تیـم بندی حاوی حاوی :

  • تاکتیک های سنتی
  • تاکتیک ابعادی
  • تاکتیک دوربین های گرما ی
  • تاکتیک مقایسه بافت پوست
  • تاکتیک ترکیبی

 

مطالب مرتبط:

مکاترونیک و همچنين کنترل سیستم‌های الکترومکانیکی

آشنایی با قطعات الکترونیکی – ترانزیستور، خازن، مقاومت، ژنراتور و …

سازگاری الکترومغناطیسی؛ روش‌ها، آنالیز، مدارها و همچنين مقدار و اندازه‌گیری

الکترونیک اقتدار و قدرت کاربردی

No votes yet.
Please wait...

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پروژه تشخیص چهره ( قسمت و بخش اول) – ام سی الکترونیکز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار سایت